sa fie balanita?

27-08-2009
cont_nou
Nu este medic/terapeut
cont_nou
partenerul meu presupune ca ar avea balanita, acuzand iritatii si usturimi ale capului penisului. in momentul ejacularii are parte de usturimi.am avut si eu probleme, inainte de a avea el. am fost la ginecolog si a zis ca as avea vaginita, am urmat tratamentul dar nu am vazut vreo schimbare.Am continuat sa am aceleasi scurgeri, albe, cateodata galbui, abundente si urat mirositoare. cu toate acestea am avut o viata sexuala activa, ca dupa jumatate de an sa acuze simptomele descrise mai sus.
2 comentarii
0
28-08-2009, ora 12:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa te vada din nou ginecologul si sa faci un examen al secretiei vaginale.Trebuie sa-i spui si de problemele partenerului tau caci amandoi aveti nevoie de tratament. In infectiile genitale degeaba se trateaza numai un partener, boala va fi retransmisa de la cel netratat.Pe perioada tratamentului sa va abtineti de la relatii sexuale.
0
11-06-2012, ora 17:03
COSTICA123
Nu este medic/terapeut
COSTICA123
buna ziua! am si eu o problema..am niste mancarimi la zona preputului, si cred ca este o usoara inflamatie!
M-am spalat cu sapun mai des si parca mancarimea dispare cand fac acest lucru, dar mai apare mai tarziu.
Astazi am observat ca pielea de pe cap parca s-ar coji putin (ca atunci cand te-ai ars la mare) si ma mai mananca putin.
Mentionez ca nu am avut scurgeri de nici un fel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.