ruptura partiala de ligament incrucisat

23-01-2007
augustin2007
Nu este medic/terapeut
augustin2007
buna ziua!ma numesc augustin si acum 2 ani am fost operat de ruptura de ligament incrucisar la spitalul sf pantelimon din bucuresti.s-a intervenit artroscopic asupra afectiunii mele.la 2 ani de la operatie am dureri, cateodata groaznice, nu pot alerga bine(inainte eram foarte activ), am dureri.tin sa mentionez ca dupa operatie am facut si fizioterapie si recuperare medicala prin sport.mi-e foarte frica sa nu ajung din nou pe masa de operatie.va rog sa nu ocoliti problema mea.cine imi poate oferi informatii, sfaturi ma poate contacta-*.va multumesc!


(*modificat de admin)
3 comentarii
0
12-02-2007, ora 00:00
DrCosmin
Nu este medic/terapeut
DrCosmin
Trebuie sa faceti o radiografie a articulatiei genunchiului si apoi daca este cazul o artroscopie.Acestea pentru a vedea daca nu cumva ati dezvoltat gonartroza ( artroza articulatiei genunchiului).Pana atunci puteti lua pentru calmare antiinflamatoare.
0
12-02-2007, ora 00:00
augustin2007
Nu este medic/terapeut
augustin2007
mda...bun...si unde fac astea???antiinflamatoarele astea imi fac stomacul praf.stiu k sunt student la biotehnologii si mananc chimie si biochimie pe paine.ar trebui sa mananc activia in prostie.ce fac?stau si ma indop cu ketoprofen si alte porcarii?eu stiam ca articulatiile nu ies la radiografii, numai la rmn.si o alta artroscopie m-ar costa cateva milioane.raspunsul dvs nu ma satisface.aveti drept de libera practica?fara suparare dar eu iau sfaturi numai de la medici cu experienta.din cauza unui rezident idiot am ajuns la operatie.a spus ca e doar o contuzie.dar asta e...traim in romania, tara tuturor posibiltatilor.ca sa citez din clasicii in viata" traim in romania si asta ne ocupa tot timpul..."
0
24-06-2007, ora 00:00
alex_tyby
Nu este medic/terapeut
alex_tyby
buna ziua.asta scrie in biletul meu de externare:s-a executat o artroscopie exploratorie, gasindu-se meniscurile integre, ruptura partiala ligament incrucisat anterior, congestie a sinovialei in fundul de sac subquadricipital si in compartimentul femuro-rotulian, precum si numeroase franjuri sinoviale hipertofiate.spuneti-mi si mie va rog pentru o astfel de operatie de care am eu nevoie trebuiesc suruburi sau se poate face si prin alta metoda si cat dureaza recuperarea.intreb pentru ca am numai ruptura partiala nu totala.ms mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul