ruptura de perineu

10-01-2010
ariel alexu
Nu este medic/terapeut
ariel alexu
sunt mama alexandrei si mia spus despre acest site mam bucurat la gandul ca cineva imi va da un raspuns la intrebarea ruptura de perineu cu vezica cazuta are tratament alternativ sau doar se opereaza si cat de grav e?
cum sa mai intarzii operatia ?
ce repercursiuni poate avea intarzierea?
va multumesc mult anticipat ptr tot
Gradinariu Mihaela Bacau
scuzati ca am mai postat o data acelasi subiect !
2 comentarii
0
10-01-2010, ora 20:19
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Doar se opereaza.altfel vei pierde mereu urina, nu vei avea controlul mictiunii si, in timp poti face numeroase infectii local, vezical si chiar la rinichi.Opreatia nu este grea, sa mergi cu curaj sa rezolvi problema.
0
24-02-2010, ora 13:24
viosuvaina
Nu este medic/terapeut
viosuvaina
buna ziua,
ma numesc viorica si am si eu o intrebare.
in 24 noiembrie 2009 m-am operat la cluj de prolaps uterin gradul III.
dupa sase saptamani am fost la control si medicul care m-a operat a chemat mai multi medici sa le arate ce operatie reusita am avut, pur si simplu se mirau ca, la 51 de ani cati am, m-am putut vindeca asa de bine incat daca nu m-ar fi operat ei, ziceau ca nici nu ar fi stiut ca sunt operata.
totusi, de cateva zile, m-am trezit cu ceva cazut iar, banuiesc ca este vezica, deoarece, chiar daca nu pierd urina, ma apasa ceva jos destul de rau, urinez mai des si se vede iar ca ceva iese din vagin.
va imaginati ca sunt speriata si cum doctorita care m-a operat este momentan in concediu de maternitate pt ca a nascut recent, nu stiu cui sa ma adresez.
banuiesc ca este o raceala si fac bai cu ceai de musetel si coada soricelului, desi presimt ca este mai mult de atat.
va rog frumos, daca puteti sa-mi dati un raspuns, faceti-o.
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul