ruptura de ligament umar

11-05-2012
adinasel
Nu este medic/terapeut
adinasel
De ceva timp am probleme cu umarul stang, iar din data de 1 mai nu imi mai pot misca umarul, azi am primit rezultatul de la RMN si nu este prea imbucurator rezultatul.La concluzii sunt trecute urmatoarele:
-modificare degenerativa de structura in tendonul supraspinos, degenerare chistica subcondrala pe convexitatea capului humeral, calcificari amorfe periarticular supraiacent insertiei supraspinosului
-edem si lama de fluid subdeltoidian si subcoracoidian
-ruptura ligamentului superior si anomalie de semnal degenerativ in labrumul glenoidal anterosuperior
As dori sa stiu daca se poate trata prin diverse terapii si tratamente injectabile sau chiar este obligatorie o interventie chirurgicala?
Poate ma ajuta cineva ptr ca am niste dureri f mari si sunt cu moralul la pamant...
1 comentarii
0
12-05-2012, ora 03:10
gimaana
Nu este medic/terapeut
gimaana
Buna,
orice faci daca ti-a recomandat medicul este bine sa te operez. Dupa operatie obligatorie trebuie sa faci fizioterapie si gimnastica dupa accea.
Exista multe cabinete in Bucuresti care fac kinetoterapie si fizioterapie. Dai un search la google si o sa ti apara o gramada
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul