rog tratament homeopat anxietate | Forumul Medical ROmedic

rog tratament homeopat anxietate

31-10-2011
pixie27
Nu este medic/terapeut
pixie27
Salut, tuturor

este a nu stiu cata oara cand povestesc cuiva problema mea in speranta ca poate totusi cineva ma va ajuta sa o depasesc.

problemele mele sunt mai multe si din ce in ce mai confuze. pe scurt, ca sa nu plictisesc penimeni... :

1. Anxietatea ( foarte puternica): frica de a nu face rau cuiva ( dar mai ales copilului meu care are 1 anisor, sau celor dragi) ; frica de singuratate; moarte ;intuneric, spatii inchise, persoane straine, etc.Frica sa nu-mi pierd mintile/ dementa

2. o stare accentuata de nervozitate/frustrare

3. lipsa de incredere in mine ( desi in exterior ma afisez ca o persoana puternica) si dependenta totala fata de felul in care sunt perceputa de cei din exterior.

4. persoana critica, certareata, suparacioasa; dictatoare cu cei care ma iubesc;

5. Ipohondra si pozez in victima.

Cam atatea, plus ce deriva din ele.

alte precizari ar fi faptul ca am facut deja tratament medicamentos ( fara succes ) si de 4 luni il incerc pe cel homeopat; mai exact

1. prima reteta a fost pentru Calcarea Carbonica 200 CH ; extract tei argintiu; neurotonic si omega 3 ( 2 luni; nu am vazut nici o ameliorare)
2. Lycopodium 200 CH; 5HTP; Extract tei argintiu ; Pomegrin ( tot 2 luni; tot nici un rezultat)
3. Acum mi s-a prescris Argentum Nitricum ( de maine incepand...ramane de vazut).


Va rog din suflet de om si de mama sa ma ajute careva ( in caz ca pana acum nu a reiesit gradul de disperare in care ma aflu acesta este la cote maxime) cu un sfat sau un tratament; orice imi poate fi de folos.

Multumesc din suflet si multa sanatate tuturor !
3 comentarii
0
31-10-2011, ora 20:37
mganea
Nu este medic/terapeut
mganea
draga pixi, iti inteleg starile, si eu am luat trat.homeopat o luna, a fost egal cu zero, am trecut pe naturiste, mi-au folosit mai bine, sunt mai multe produse- emocalm, sedocalm, antistres, eu zic sa incerci si din astea, sanatate multa
0
31-10-2011, ora 21:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dacă de 4 luni faceţi tratament homeopatic şi încă nu se vede o îmbunătăţire, vă sugerez să schimbaţi homeopatul.
0
01-11-2011, ora 08:51
pixie27
Nu este medic/terapeut
pixie27
Buna ziua,

se pp ca homeopatul acesta este cel mai bun din oras si chiar din zona, desi la ultima intalnire era contrariata ca nu ma simt mai bine si nu prea intelegea unde s-a produs dezechilibrul la mine ( pp ca la nasterea copilului)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul