rog lamuriri despre transaminaze si afectiunea CBP

01-09-2013
Savin Victorina
Nu este medic/terapeut
Savin Victorina
Buna seara! Am fost diagnosticata cu hep autoimuna si CBP de 11 ani in urma cand aveam transaminazele de 6 ori mai mari si GGT de 11 ori mai mare. In toti anii care au urmat analizele au oscilat, cam de 2-3 ori transaminazele si 3-4 ori GGT. In iarna cand mi-am repetat analizele transam erau aproape normale si GGT cam de 3 ori mai mare. In prezent TGP este 3 si GGT 133 adica de 3 ori mai mare. Avand in vedere ca de 11 ani transaminazele nu au fost normale si acum sunt la limita minima va rog sami spuneti daca este bine si ce ar trebui sa fac. Lagosa am luat in toti plus imunosupresoare. Va multumesc. Imi este greu sa scriu fara diactritice/scuze.
4 comentarii
0
01-09-2013, ora 22:12
Dr.Madalina Ilie
Identitate neconfirmată
Dr.Madalina Ilie
Trebuie sa scrieti exact valorile AST, ALT, gamma globuline si ce medicamente si in ce doze luati: Imuran sau Prednison.
0
05-09-2013, ora 13:50
Savin Victorina
Nu este medic/terapeut
Savin Victorina
Imuran 100 mg si prednison 10 mg.Prednison am luat si doza de soc dar la inceputul bolii.Acest tratament impreuna si cu ursofalk 4cps/zi de 12 ani.
0
16-09-2013, ora 08:34
Savin Victorina
Nu este medic/terapeut
Savin Victorina
Aştept un răspuns la ultimul comentariu.
0
03-11-2013, ora 11:02
Savin Victorina
Nu este medic/terapeut
Savin Victorina
Mi-ati solicitat lamuriri pe care le-am adaugat si am asteptat un raspuns. Poate nu e o pacalela!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici