nev papilomatos, alopecie, dermatita seboreica

26-06-2009
rida
Nu este medic/terapeut
rida
buna ziua baiatul meu 20 ani are f multe probleme dv caderea parului de la 16 ani acum s-a instalat deja alopecia cu toate tratamentele facute de curand a facut si o dermatita seboreica pe frunte si ii cad sprancenele are f multe alunite mai mult de 50 cateva chiar de 2 cm.De curand i-am scos 2 una putin modificata adica mai inchisa la culoare si cu un aspect mai uscat care a iesit la ex hp nev papilomatos iar prima nev imtradermic.Daca virusul e in piele poate fi si in alte parti sau transmis de la parinti tatal avand cativa nevi pigmentari.trebuie sa ia tratament pt imunitate alte analize E f afectat de atatea probleme. Ce sanse avem sa rezolvam ceva
4 comentarii
0
29-06-2009, ora 21:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nevii nu sunt unul si acelasi lucru cu negii Negii sunt dati de un virus insa nevii sunt defecte de piele care in mare masura sunt mostenite de la parinti. Pentru nevi nu are niciun efect tratamentul de crestere a imunitatii
0
25-03-2010, ora 21:12
rida
Nu este medic/terapeut
rida
nev papilomatos este dat de papiloma virus?
0
01-04-2010, ora 17:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu!
0
08-04-2010, ora 16:30
cosmin89
Nu este medic/terapeut
cosmin89
Buna ziua si eu am 20 de ani si de aproape de ani ma confrunt cu alopecie androgenetica, urmand tratamente si sfatul unui medic pe care il vizitez destul de des. De curand, acum cam o luna si ceva am observat caderea sprancenelor, motiv pentru care m am dus la acelasi medic pentru un consult. Dansul mia spus ca ar fi o dermatita sau ceva de genu si mia dat pimafucort(hidrocortizon) cu care m-am dat aproape 2 saptamani. Mancarimile mi au disparut insa firele de par cad mai rau ca la inceput, Ma trezesc cu cate 5 fire diminseata ramase printre celelalte, iar daca pun mana sigur cad destul. In doar 2 saptamani sau subtiat considerabil, inainte avand si sprancene festul de generoase. Medicul mi a spus ca nu o sa raman fara sprancene, dar am vazut destule persoane care au ramas, motiv pentru care sunt destul de ingrijorat. O sa raman si fara par si fara sprancene. Imi puteti recomanda ceva anum? multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • Peste 200 de gene implicate în apariția cheliei
  • Inteligența artificială ajută la crearea de plasturi cu microace ce regenerează părul la șoareci
  •