ritm cardiac neregulat - va rog sa imi raspundeti | Forumul Medical ROmedic

ritm cardiac neregulat - va rog sa imi raspundeti

05-03-2008
alexutzu
Nu este medic/terapeut
alexutzu
am 29 de ani si in urma unor analize mi sa spus ca am ritm cardiac neregulat am facut analize si la baietelul meu si a iesit la fel el are 6 ani va rog sa imi spuneti si mie cat de grav este si ce trebuie sa facem (analizele baiatului au fost facute cu un aparat de biorezonanta) unde trebuie sa merg cu el sau ce trebuie sa fac
3 comentarii
0
05-03-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
mergetila o electrocardiograma ca sa stabiliti tipul aritmiei.Pot fi diferite.Chiar si fiziologice(fara semnificatie de boala)
0
22-03-2008, ora 00:00
Arm-Med
Identitate neconfirmată
Arm-Med
Dar tu simti ritmul cardiac neregulat?
Daca ai crize destul de des mergi la un spital sa ti se puna un holter, poate ai noroc si se inregistreaza aritmia. Daca nu, ca sa fii cel mai sigur si sa stii precis ce ai, cel mai bine ar fi sa faci un studiu electrofiziologic.
0
08-06-2013, ora 16:14
dumitrumanea67
Nu este medic/terapeut
dumitrumanea67
acu 3 ani med. familie ma diagnosticat cardiac medicamentatie |PREDUCTAL MR 50 ASPENTER METOPROLOL 50MG am consultat un cardiolog la spitalul judetean nu mia schimbat medicamentatia simptome transpiratie abundenta.oboseala.tremuratul corpului si fara vlaga am mers clinica particulara PHILOS EKG.ECOGRAFIE INIMA.mai mi-a adaugat ATAKAND tot degeaba am ajuns la UPU cu tensiunea 197cu 126 mau internat. med.cardiolog a adaugat NITROMINT si ZOOMEN30 MG LIPANTIL NANO GASINDUMI transaminantele marite tot nu ma-m simtit bine dupa circa 4-5luni am mers la C.C.ILIESCU BUCURESTI prof.dr.Gherasim Daniel EKG TEST EFORT negativ mia scos tratamentul tot si mi-a prescris XANAX, 0, 25 de 3 ori pe zi TIMP DE 3LUNI si magneB6 DE 2 ORI ZI TIMP DE 10 ZILE CU REPETAREdupa 2-3 saptamani ma-m simtit bine 4 luni dupa care am avut pulsul 150batai pe minut in repaus la acea vreme FUMAM AM MANCAT GRAS vreo 3zile si am baut 200 mg tuica de casa 30 35 grade am ajuns la UPU mau internat iar mi-au prescris PREDUCTAL, ASPENTER, BISOBLOK, PROPAFENONA, SILIMARINA, NITROPECTOR am acuzat dureri in zona pieptului usoare nu deranjante.AM INCEPUT TRATAMENTUL nu ma simteam bine deloc PALPITATII DURERI DE CAP SUPORTABILE RITM MARIT SI PUTERNIC am mers iar la BUCURESTI C.C.ILIESCUdr.SALAGEAN EKG, ECOCARDIOGRAFIE pereti ingrosati inima tratam.METOPROLOL50MG 1LA ZI, OMEGA3 1la zi si mi-a scostratament.tot dela spitalul judetean ma-m simtit bine 2luni pana astazi cand de dimineata a dat la animale am baut un ceai de gherghine am mancat un pic cand sa iau medicamentul rau puls puternic batai 130 minut aluat extraveral si metoprolol mi-am revenit dupa1ora dar am ameteli, stari de lesin nu stiu ce sa mai cred unde sa mai merg
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: