riscul de a ramane insarcinata.?

106 comentarii 1 23 4 Înainte ›
0
02-08-2011, ora 11:51
snada
Nu este medic/terapeut
snada
Buna, am avut un contact sexual acuma 10 zile, el a ejaculat afara si am facut 3 teste de sarcina si sint negative, imi intirzie ciclul cu 12 zile, il am neregulat, asa parca nu am simtome...si ma igrijorez tare.miam inceput viata sexuala de 6 luni si rar ne protejam.cred ca nu eram in prioada fertila, pot ramine insarcinata?
0
30-08-2011, ora 10:10
l95
Nu este medic/terapeut
l95
buna ziua as avea nevoie de un raspuns urgent am fost cu prietenul meu la strand si ne-am jucat putin in apa si mi-a introdus de cateva ori penisul in vagin dar l-a scos inainte sa ejacueze ar trebui sa imi fac griji?pot ramane insarcinata?va rog frumos un raspuns urgent pentru ca sunt ingrozita multumesc
0
25-09-2011, ora 02:07
zaverai
Nu este medic/terapeut
zaverai
buna ziua.va rog daca ma puteti ajuta cu o intrebare.un test de sarcina este concludent daca este facut la 14 zile de la un contact neprotejat? multumesc
0
01-10-2011, ora 22:18
mihaelaq
Nu este medic/terapeut
mihaelaq
Am avut contact sexul mi-a venit ciclu..iar urmatoarea luna nu am avut deloc contact sexual si nu mi-a venit ciclu din ce cauza nu mi-a venit ? Va rog frumos astept raspuns. multumesc!!
0
04-10-2011, ora 15:52
Anna-marria
Nu este medic/terapeut
Anna-marria
Buna ziua!As vrea sa stiu daca pot ramane insarcinata daca penisul a intrat 1-2 cm inauntru dar prietenul meu nu a ejucalat.Asta s-a intamolat in a 5 a zi dupa terminarea ciclului menstrual.Ast un raspuns..
0
15-10-2011, ora 18:51
Anca..
Nu este medic/terapeut
Anca..
Acuma 3 saptamani am avut primul contact sexual cu un baiat mai mare decat mine. Dupa 2 saptamani mi-a venit ciclul. Exista riscul sa raman insarcinata? Va rog sa-mi raspundeti sunt foarte speriata.
0
18-10-2011, ora 14:53
daria37
Nu este medic/terapeut
daria37
buna, am o nelamurire, ma puteti ajuta?am cm neregulat si pe 4 oct am facut sex neprotejat.pe 8 mi-a venit cm.normal trebuia in jurul datei de 15;exista posibilitatea unei sarcini?nu int dc am stari de voma si parca simt k sunt balonata mereu...am fc azi si un tst de sarcina si a iesit negativ...sper sa nu fie nimic...ma tem sa nu fie cm peste sarcina...cu toate k tst a iesit negativ...nush, help! pot avea incredere in test?ast rasp, ms.
0
20-10-2011, ora 21:07
emma_amme81
Nu este medic/terapeut
emma_amme81
buna seara. am o mare nelamurire si va rog sa-mi dati un sfat. luna trecuta am avut ciclul pe data de 14.09 si am avut contact sexual cu prietenul meu. acu deja mi-a intarziat o saptamana. ce pot lua, ca sa-mi vina mai repede?????? va multumesc
0
24-10-2011, ora 15:27
Zuzu17
Nu este medic/terapeut
Zuzu17
Buna as avea si eu o intrebare.Ultima data m'am imbolnavit in 26 septembrie si inca nu mi'a venit ciclul.In 24 octombrie trebuia sa imi vina ciclul si nu mi'a venit...am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Tin sa mentionez ca pe mine ma doare spatele cand ma imbolnavesc adica simptomele de ciclu le am dar nu mi'a venit.Ce pot sa fac?Mai fac un test de sarcina?.
0
28-10-2011, ora 15:34
alx20
Nu este medic/terapeut
alx20
buna ziua. sunt putin speriata si as dori sa ma ajutati, daca se poate. in urma cu o saptamana am avut primul contact sexual. am avut mici sangerari doua zile, dupa care cred ca am racit. am stat pe pamantul f.rece si am avut dureri in special atunci cand mergeam la baie. prietenul meu nu si-a dat drumul in mine. dupa 6 zile de la contact, am varsat, dar am pus totul pe seama mancarii din seara respectiva. se poate sa fi ramas insarcinata? inca mai am mici dureri atunci cand merg la baie. va rog, astept un raspuns. multumesc.
0
01-11-2011, ora 12:56
ionut29
Nu este medic/terapeut
ionut29
Am avut contact sexual protejat, iar dupa am mai facut-o o data, dar sa rupt prezervativul, nu am ejacuat, exista posibilitatea sa ramana insarcinata? Va rog sa-mi dati un raspuns
0
06-11-2011, ora 09:42
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
@ alx20 iti recomand sa mergi la un consult ginecologic si, de asemenea, sa iti faci analize de urina pentru a determina ce tip de infectie urinara ai
0
06-11-2011, ora 09:44
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
@ ionut29 exista o posibilitate foarte mare sa ramana insarcinata. Depinde si de perioada de ciclu menstrual in care este, dar, in general, sexul neprotejat este riscant atunci cand nu vrei copii.
0
28-11-2011, ora 15:21
mihhhaela_p
Nu este medic/terapeut
mihhhaela_p
Am fost la ginecolog si am facut un ecograf ; mi-a spus ca poate am vreo raceala. Daca calculele mele imi arata o posibila sarcina in saptamana 12-13, in mod normal s-ar fi vazut la o ecografie pelvina ? Mi se pare ca am burta umflata si o mica umflatura in partea dreapta jos; am senzatia unor zvacnituri in zona pelviana si la burta. Ce raspuns imi puteti da?
Va multumesc anticipat.
0
28-11-2011, ora 21:55
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Daca ai cel mai mic dubiu ca ai fi insarcinata- fa un test de sarcina! Acasa sau mai bine, la spital- vei avea certitudinea unui diagnostic rapid, precoce si corect al unei sarcini. Ecografic o sarcina se vede de pe la 4-5 sapt transvaginal si 5-6 sapt transabdominal. Daca ginecologul ti-a spus doar de raceala (boala inflamatorie pelvina) e posibil sa fie doar asta. E important sa urmezi un tratament corect si complet si sa urmaresti ce se intampla cu simptomele descrise. Multa sanatate
0
19-12-2011, ora 21:01
danipit94
Nu este medic/terapeut
danipit94
Buna seara.Ma numesc daniela am 17 ani si am si eu o rugamainte la dumneavoastra daca ma puteti ajuta.Eu nu am ciclu menstrual regulat de cand mi-a venit pana acum imi vine rar adica 1-2luni da 3nu apoi iar imi vine iar 3luni nu...de 1luna am avut contact sexual neprotejat cu prietenu meu si in luna decembrie nu mi-a venit a fost prima data cand am avut contact sexual cu prietenu meu.Nu stiu ce sa ma fac imi este cam frica..nu am stiut la cine sa apelez si m-am gandit sa apelez la dumneavoastra.va multumesc frumos.
0
02-01-2012, ora 13:38
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Buna ziua,
Este posibila o sarcina daca contactul sexual neprotejat a avut loc la o zi dupa incetarea menstruatiei?
Multumesc!
0
05-01-2012, ora 19:54
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este posibil, mai ales dacă ştiţi că, în cazul dv, menstruaţia vine mai devreme.
0
06-01-2012, ora 16:07
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Salut,
Ce ar putea insemna niste sani durerosi, umflati, mariti si sfarcuri tensionate si f dureroase, in cazul in care contactul sexual neprotejat a avut los la 1-2 zile de la incetarea menstruatiei, dureri care au aparut la 10 zile de la acel contact?Ar putea fii vrb despre o sarcina?
0
06-01-2012, ora 21:05
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se poate sa fie si o sarcina, dar pot fi si alte cauze, de exemplu o problema a sanilor sau o disfunctie endocrina. Cel mai simplu mod de a sti daca este sau nu o sarcina este sa faceti un test de sarcina. Se gaseste la orice farmacie si costa cativa lei. Conditia pentru ca rezultatul unui test de sarcina sa fie de incredere este ca, de la momentul contactului sexual suspect, sa fi trecut 18 zile.
0
13-01-2012, ora 20:06
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Buna ziua,
Daca un contact sexual neprotejat a avut loc la 1-2 zile de la terminarea menstruatiei si la 15 zile s-a facut un test de sarcina care a iesit negativ, este posibil sa nu existe o sarcina sau acel test s-a facut prea devreme?
Multumesc!
0
28-01-2012, ora 21:31
Alina06
Nu este medic/terapeut
Alina06
buna iau artizia numai ce am gatat prima folie in toata aceasta luna mi-a venit menstruatia este vre-o problema?
0
27-02-2012, ora 19:25
roxana59
Nu este medic/terapeut
roxana59
am nevoie de un sfat sau un raspuns am facut analizele si mi a iesit citomegalovirus 500 sau ceva de genul...nush ce inseamna.se poate trata adica ma pot vindeca.am pierdut o sarcina si ginecologul ni mia zis absolut nimic despre acest virus...va rog sa imi rasp
0
02-04-2012, ora 13:13
Reina
Nu este medic/terapeut
Reina
Buna am si eu o întrebare, nu stiu ce se-ntampla cu mine nu reuşesc de niciun fel sa aflu dacă sunt însărcinată mi-am facut 2 teste pana acum si amandoua au ieşit negative adică vreau sa zic ca am facut dragoste cu soţul meu pe data 11 Februarie si nu ne-am protejat, soţul meu este medic si stiind ca pe 15 febr trebuia sa-mi vin ciclu a spus ca nu se poate întâmpla nimic. Dar de atunci nu mai mia venit ciclul deloc si am intrat deja in Aprilie orice test îmi fac îmi iese negativ. Am ales sa-mi fac testul prin analize de sânge săptămâna viitoare o sa am programare si pana atunci nu mai am linişte nu stiu ce sa mai fac pentru ca mă simt destul de rău am aproape toate simptomele unei femei gravide orice mănânc vomit, ştie cineva ce mi se- ntmpla va rog ajutati-mă dacă găsiţi vreun răspuns... Voi ce credeţi Sunt gravida??? Va multumesc mult...
0
05-04-2012, ora 11:20
burtan_mioara
Nu este medic/terapeut
burtan_mioara
Buna ziua.Am 42 de ani si pe 1 martie am avut menstruatie apoi pe 14 martie am venit la sot in Germania am facut dragoste protejat iar pe 23martie am avut iar menstruatie pe 27 am facut dragoste dar fara protectie gandind ca ma incadrez in cele 10 zile in care ai voie sa faci.Pe 31 martie a inceput totul dureri de sanii de burta in partea dreapta si balonari ameteli greturi.Ce sa fac de ce imi este asa rau atat de repede de la actul sexual si nu inteleg cum as putea ramane insatcinata.nu am facut nici un test de sarcina poate sa fie si altceva va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat un raspuns va multumesc
0
10-04-2012, ora 16:44
likaciaika
Nu este medic/terapeut
likaciaika
buna ash dori sh eu sa adresez o intrebare...am avut relatii cu prietenu protejat sh nici macar na ejaculat in mine, asta a fost dupa 7 zile de la terminarea ciclului...doar ca am inceput a avea dureri sa zicem nu chiar puternice in burta sh uneori se mai ridicau sh in stomac, deci ce poate fi?specific ca am avut ciclu pe 23 aprilie sh trebuie sami vina pe 21 aprilie(ca mereu imi vine cu 2 zile inainte in fiecare luna)astept rs urgent
0
11-04-2012, ora 10:31
likaciaika
Nu este medic/terapeut
likaciaika
pe 23 martie scuze
0
28-04-2012, ora 14:05
anonimblue
Nu este medic/terapeut
anonimblue
Buna! Intretin relatii sexuale cu prietenul meu de cateva luni si niciodata pana aku nu ne am protejat dar parca ma ingrijoresc deoarece in ultimile 3 luni chiar dak nu s a intamplat nimic intre noi mi a intarziat ciclu vreo 3 zile desi de la incput nu am avut ciclu regulat dar intarzia numa vreo zi, niciodata nu s a terminat in mine de fiecare dat s a sters cu ceva si erau momente cand dupa cateva minute continuam.au inceput sa mi creasaca sanii credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata acum trei luni?dureri nu prea am avut erau zile cand ma simteam ciudat dar nu neaparat simtome de sarcina.credeti ca ar trebui sa ma ingrijorez si sa mi fac un test de sarcina?am stat linistita pana acum pentru ca ciclu a continuat sa mi vina dar eu ma ingrijorez in privinta saniilor
0
07-05-2012, ora 23:01
rtrt23
Nu este medic/terapeut
rtrt23
am si eu o intrebare.iau anticonceptionale yasmin de 4 luni, insa ultimul blister l-am inceput cu o zi mai tarziu, pe data de 27 aprilie.problema este ca pe data de 21 am avut contact sexual neprotejat, pe 22 mi-a si venit ciclul, ultima pilula din blisterul 3 am luat-o pe data de 18 aprilie.exista vreun risc sa raman insarcinata?
0
03-06-2012, ora 22:29
florycik
Nu este medic/terapeut
florycik
buna seara

iau female hormone din cauza unor mici chistulete la sani dar as vrea sa raman insarcinata. au aceste pastile vreo influenta negativa asupra conceptiei sau asupra sarcinii


va rog un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns
106 comentarii 1 23 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •