risc pt bebe

28-03-2010
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
o intrebare am si va rog din suflet sa mi raspundeti am vazut azi de dimi in scaun k am viermisori poate dauna bebelushului? va rog raspundeti mi dekand sunt insarcinata tot cate ceva am si tot ceea ce ma intereseaza e sa nu dauneze copilasului. am citit si cik se face din cauaz la o igiena necorespunzatoare dat eu sunt fff igienica si casa mea foarte curata va rog ajutati ma
9 comentarii
0
29-03-2010, ora 20:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sigur ca poate dauna bebelusului, asa ca mergi cat mai urgent la medic sa iti dea un tratament corespunzator!Cu ocazia asta ai primit si raspunsul la intrebarea ta, de ce nu te-ai ingrasat pana acum in timpul sarcinii!!Acesta este motivul pt care nu ai luat in greutate pana acum, ba mai mult ai si slabit...
Fuguta la medic, nu este de glumit!
Sanatate!
0
31-03-2010, ora 14:23
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
uite tocmai vin de la spital.eu sunt in spania...am fost la spital k m am speriat l p[oate sa l afecteze asta pe bebe.medicul meu mi a spus k pe bebelush nu il afecteaza dar ma afecteaza pe mine cu dureri de cap burta oboseala etc...acum mi a spus k nu poate si nu am voie sa iau tratament pt acesti viermisori...dar mi a dat sa mi fac niste analize la scaun...iar cand am rezultatul sa ma duc la ginecolog sa intreb dak ceva pot lua fra k asta sa l afecteze pe bebe.dak crezi k ceva ar fi compicat tre rog scriemi sau incearca sa intrebi si u pe cineva de ex un ginecolog dak stii...ms din suflet
0
31-03-2010, ora 17:03
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Poate ca nu o fi daunator copilului acum, insa cand il vei naste, cu siguranta ii va fi, pt ca poate contacta si el acesti paraziti.Sunt destule tratamente naturale care te pot scapa de acesti viermisori, cum ar fi semintele de dovleac si usturoiul!Pe forumul acesta nu sunt medici ginecologi, insa poti intra pe alt site de medicina si intrebi acolo direct medicul.Iti las adresa in mesaj privat, ca sa nu fac reclama aici!
Sanatate!
0
31-03-2010, ora 20:36
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
ok scriemi -* si ms din suflet



(*modificat de administrator)
0
01-04-2010, ora 01:08
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
aha, , , , gata am vazut mesajul privat.nu am stiut unde sa ma uit prima data ok ms mult
0
01-04-2010, ora 01:17
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
hmmm nu pot sa mi fac cont cik nu e valida adresa mea de mail si e buna am facut alta noua si imi zice la fel
0
01-04-2010, ora 01:41
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
iti trm 100 de mesaje...am rezolvat m am logat am consultat medicu acum astept un rasp
0
04-04-2010, ora 17:25
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ma bucur ca ai reusit!Raspunsul vine de obicei in maxim 2/3 zile, insa acum este posibil sa intarzie un pic datorita sarbatorilor de Paste...
Paste fericit!
0
05-04-2010, ora 20:35
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
ms mult. un Paste fericit si multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de a face un copil cu probleme
  •