sex neprotejat, menstruatie a doua zi... e vreun risc de sarcina?

06-12-2011
cristal1234
Nu este medic/terapeut
cristal1234
buna, am si eu o intrebare..am avut contact sexual neprotejat, nu a ejaculat in mine, a doua zi mi-a venit ciclu, exista vreun risc de sarcina..??
6 comentarii
0
06-12-2011, ora 20:48
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu. O sarcină în urma acestui contact sexual este exclusă.
0
08-12-2011, ora 14:07
cristal1234
Nu este medic/terapeut
cristal1234
multumesc mult, dar totusi imi fac griji...faptul ca mia venit ciclu a 2-a inseamna ca nu pot sa fi ramas insarcinata?????
0
09-12-2011, ora 09:50
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Exact. Ovulatia are loc cu 14 zile inainte de ciclu, iar ovulul rezista nefecundat maximum o zi. Deci, dupa 13 zile de la ovulatie, nu e posibila fecundaţia.
0
11-12-2011, ora 19:09
cristal1234
Nu este medic/terapeut
cristal1234
multumesc mult
0
12-12-2011, ora 18:06
pptmaria
Nu este medic/terapeut
pptmaria
buna am si eu o mare dilema, desi folosesc yasmin de aproape 4 ani, in urma cu 2 luni am avut un contact sexual si desi mi a venit menstruatia, starea mea generala s a inrautatit, am avut ameteli, m am ingrasat ma dor sanii, e posibil sa fie o sarcina?????
0
15-12-2011, ora 19:50
georgiana150893
Nu este medic/terapeut
georgiana150893
buna ziua.am si eu o intrebare.am facut sex protejat cu prietenul meu d 2 ori intr-un interval scurt de timp(max1/2 ora).prima data si-a pus prezervativul bine, dar a doua oara si l-a pus gresit si apoi l-a schimbat pe acelasi inainte de contactul sexual si l-a pus bine.e posibil sa raman insarcinata asa?mi-a intarziat menstruatia 4-5 zile si sunt km ingrijorata.e de precizat si faptul ca dupa contact organele noastre genitale s-au atins dar nu in apropierea vaginului meu, iar eu cred ca sunt racita la ovare deoarece dupa ce urinez apare o usturime.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •