risc de infectie??

16-06-2011
alinablondy
Nu este medic/terapeut
alinablondy
Buna seara doamna dr Sas Adina!!Da intradevar acuma m-am uitat mai bine cu o oglinda mica deoarece plomba de la canin este in spate, iar cea de la molar este lateral langa gingie, este o coloratie sub plomba si de jur imprejurul plombei are conturul negru.Este straniu totusi ca in doar trei sapatamani sa se schimbe culoarea plombei aveti dreptate. Sa inteleg ca nu s-au curatat canalele bine??deoarece la canin a fost curatat de doua ori canalul si plombat, , ciudat pentru ca este un doctor bun si nu este prima plomba pe care mi-a facut-o.Eu ma gandeam ca e materialul de plomba de vina...Acum intrebarea mea este daca stau cu plombele asa pana in decembrie, caci mai repede nu pot sa ajung in tara esxista vreun risc de infectie??Se poate agrava??sau sa merg la un alt doctor, eu muncesc in Italia acum.care ar fi sfatul dvs in calitate de medic?Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul