rinosinuzita cronica!?

14-03-2012
marculescu d
Nu este medic/terapeut
marculescu d
domnule doctor, am mai scris aici la niste subiecte asemanatoare luna trecuta.si imi pare rau ca nu gasesc unde am postat ca sa nu reiau istoricul de simptome. dupa mai multe controale la medic orl cand acuzam arsuri in nari si senzatia de lovitura in nas, am primit un tratament cu augumentin de 10 zile si un preparat picaturi.dupa doua zile de la terminarea tretamentului simteam inca acea lovitura in nas cu lipsa de aer cu durere pe nara stanga ochi si ureche.pot spune ca acum 2 luni de zile primele simtome au fost dureri pe partea stanga in spatele urechii.am fost din nou la medic si a considerat ca tratamentul nu a fost de ajuns si am facut un tatament injectabil cu gentamicina si ampicilina la 6 ore 10 procedee.adica vreo doua zile..acum am o sensibilitate suparatoare pe nara stanga, ochiul stang si simt urechea stanga.ochiul stang este usor tumefiat in comparatie cu stangul si simt nisip in el.toate aceste simtome au fost insotite de ameteli si somnolenta.somnolenta dupa injectabil.nu mai am ameteli dar am o stare de lipsa de energie mai agresiva daca o remarc aici.va rog spuneti-mi daca este necesar sa fac alte investigatii sau tratament.fac spalaturi cu sare sau spray cu sare de mare dar nu cedeaza.sensibilitatea se extinde si spre partea stanga a capului.la postarea anterioara am scris ca am facut radiografie saf [reducerea omogena a transparentei sinusurilor]ia r in spital acum am facut analize de sange unde semnificativ era depasirea colesterol si trgliceride si mid(%)eoz, baz, mono usor depasita.in sfarsit nu cred ca aici este relevant ci simtomele enumerate.va rog indrumati-ma dac sunt simptome remanente sau trebuie sa continui cu ceva
1 comentarii
0
14-03-2012, ora 13:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pare o problema dstul de grava
este nevoie de un consult ORL.. competent.. cu endoscopie nazale
un consult la Oftalmo..
si dupa o sa se decida.. unde este problema de baza
dar e sigur ca e nevoie de o internare.. si tratament complex
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.