rinite alergice

26-12-2012
xmonik25
Nu este medic/terapeut
xmonik25
buna seara.am un baietel de 3 ani jumate care imi face foarte des rinite alergice(sau cel putin asta cred ca sunt)...incepe cu stranut, ii curge nasul apos apare si tusea seaca care intr-o zi doua se transforma in tuse cu expectoratii de zici ca i se rupe piptul si in final ma lupt vreo 2 saptamani sa scap de tuse...nici nu stiu ce sa mai fac.mi-e frica sa nu faca ceva pe la plamani( nu stiu daca e coerent ce spun)...as vrea ceva naturist pentru problema asta...eu pina acum ii dadeam aerius sau zirtec, scot mucisorii cu batista bebelusului.pun ser in nas si apoi ii pun picaturi rinonef-t iar pentru tuse, cand nu se mai poate, incep cu siropuri...de preferinta naturiste...dar daca ju se mai poate trec si pe eurespal, humex si ce mai este pe piata...
2 comentarii
0
26-12-2012, ora 23:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
99 din alergii sunt la produse alimentare, intolerante a anumitor componenti din alimente, condimente, euri.., s.a
care tractul digestiv nu le tolereaza, sau nu le poate elimina din organism..si organismul reactioneaza atipic...ce Dvs numiti alergie..
medicamentele antialergice...doar blocheaza reactia organismukui...dar nu exclud problema
scimbati regimul alimentar si aveti grija cum hidratati copilul si cu ce...
0
28-12-2012, ora 14:34
Evangeline
Nu este medic/terapeut
Evangeline
Eu am alergie la praf si iau telfast. sunt o gramada de alergii, poate sa fie la praf, polen, mucegai, animale, o gramada de lucruri. ar trebui sa mergeti la un medic alergolog sa ii faca un test de alergie sa vedeti daca este alergic si la ce sau daca are altceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •