rinita?

12-09-2008
crifus
Nu este medic/terapeut
crifus
Sotul meu a avut dintotdeauna o fixatie cu nasul "foarte curat" si de aceea isi sufla nasul foarte des, chiar daca lasa batista curata. A fost la ORL-ist si, intr-adevar, nu avea nimic. De vreo 8 luni insa, am observat ca a inceput sa si tuseasca foarte des, fara a fi "racit". Dimineata, cum se trezeste, incepe sa-si curete nasul si gatul intr-un mod tare neplacut - isi sufla nasul cu presiune si... haraie puternic...fara a da ceva afara... Mi-a spus ca simte ceva la baza gatului, ca o flegma (ma scuzati!) de care nu poate scapa... Sunt tare ingrijorata si as vrea sa se duca la medic cu mai multe indicii... Intrebarea mea ar fi: ce analize ar trebui sa faca, pentru a se prezenta la medic cu cat mai multe detalii edificatoare?... Si, fiindca nu ma pot abtine - daca v-ati putut face vreo idee despre ce anume poate fi...
Multumesc anticipat...
1 comentarii
0
08-10-2008, ora 00:00
crifus
Nu este medic/terapeut
crifus
Imaginati-va ca nu v-am scris de dragul conversatiei... Sa va fi deranjat faptul ca v-am multumit pentru nimic?!. Sau... am gresit topicul?... Si - un lucru foarte important: cum sa-mi dezactivez contul, fiindca... vad ca nu-mi este de niciun folos!
Multumesc! - (deh, ce sa fac, un obicei prost!)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.