riduri la 24 ani

05-10-2009
Florry
Nu este medic/terapeut
Florry
Buna ziua.As vrea sa stiu ce pot face pt a scapa de ridurile pe care le am pe frunte.Cand ma incrunt se vad f accentuate si ma deranjeaza.pot folosi cremele antirid la 24 de ani?
6 comentarii
0
05-10-2009, ora 16:37
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cremele antiridale ca si orice alta crema sintetica iti vor strica piela si mai mult si este cea mai proasta solutie. Foloseste remediile homeopate
De ex.
Silicea CH15 o granula supta pe saptamana timp de 2-3 luni.
0
12-07-2010, ora 14:54
sunsolaris2000
Nu este medic/terapeut
sunsolaris2000
Nu de la varsta asta.Hidrateaza-ti pielea.Exista apa termala sub forma de spray, crema cu minerale.Eu folosesc de la Avene.Am avut niste arsuri pe fata de la o crema pentru cosuri cu retinol cu care mi-am dat in exces si mi-a ars fata.Era roz si mi se vedeau foare pronuntat ridurile expresiei deoarece mi se descuama pielea si dupa 2 ture de apa termala cu crema deja aratam mult mai bine.Mi-a trecut in 4-5 zile(in 5 zile usturimea)
0
24-11-2010, ora 17:18
rammona
Nu este medic/terapeut
rammona
buna ziua, am 20 de ani si de un an mi au aparut mai multe riduri la ochi, cand rad sunt f accentuate, am si tenul uscat..si nu beau prea multa apa...dar chiar si asa parca prea devreme ridurile astea, am folosit si creme dar degeaba, si ma gandeam sa iau coenzima q10 in ulei de catina 3 luni...credeti k ma poate ajuta? m am gandit si la niste creme antirid pe baza de retinol sau acid hialuronic dar mi e frica sa le folosesc.., daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi. multumesc
0
28-12-2010, ora 18:19
biankaberko
Nu este medic/terapeut
biankaberko
Buna Ramona,
Intr-adevar problema ta este bine sa o tratezi din interior sper exterior, incepand cu o hidratare corespunzatoare si un regim de viata sanatos si dupa toate acestea trebuie sa incepi sa rezolvi problema din exterior, sa iti ajuti tenul sa isi recapete elasticitatea, luminozitatea si finetea.Pentru toatea astea exista tratamente foarte buna pe piata care te pot ajuta, unul dintre ele este ozonoterapia in terapia Anti-Ageing care ere efecte foarte bune in problemele tenului si nu numai, ozonoterapia este foarte buna intr-o gama larga de afectiuni iar daca doresti ceva care actioneaza doar asupra tenului atunci poti incerca tratamentul Intraceuticals care consta intr-un coktail de vitamine introduse la nivelul dermului cu ajutorul oxigenului hiperbaric.Acest tratament este folosit cu incerdere de cele mai mari staruri de la noi si nu numai..Daca esti interesata de mai multe detalii despre acest tratament iti raspund cu placere daca imi scrii -*
Iti doresc o zi frumoasa


(*modificat de administrator)
0
06-01-2014, ora 02:47
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Din punctul meu de vedere, ridurile cu cat se trateaza la o varsta mai frageda, cu atat mai bine, deoarece nu apuca sa se adanceasca si sa se invecheasca. Un efect foarte bun o are mezoterapia cu produse homeopate. Cu stima si respect dr Petre Muresan
0
25-04-2014, ora 01:48
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
se pot folosi cremele antirid de la aceasta virsta. este util sa folositi creme cit mai pure, fara coloranti, conservanti, etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Tratamentul ridurilor cu metoda HIFU (ultrasunete focalizate de intensitate înaltă) - rezultatele studiilor
  • Măsuri de combatere a ridurilor
  • Relația dintre microbiomul pielii și îmbătrânirea pielii
  •