rh pozitiv in sarcina

08-05-2007
diandra
Nu este medic/terapeut
diandra
buna ziua.Eu am 34 ani, grupa sanguina A2 rh negativ iar sotul meu AB pozitiv, as dori sa aflu care sunt riscurile unei sarcini, in sensul ca am auzit ca ar fi posibil ca viitorul copil sa se nasca cu anumite malformatii psihice sau fizice, mentionez ca nu am avut pina acum intreruperi de sarcina sau nasteri.va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
09-05-2007, ora 00:00
lili5
Nu este medic/terapeut
lili5
nu sunt. si eu sunt in aceeasi situatie:
eu +
el -
0
11-09-2007, ora 00:00
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Mai multe detalii puteti citi de aici: http://www.eva.ro/sanatate/articol181.html
Lili5 a gresit afirmand cele de mai sus, nu este acalasi lucru, ci exact invers. Cand femeia are Rh negativ si barbatul pozitiv pot sa apara probleme, dar nu de la prima sarcina, ci ulterior. Cand femeia are Rh pozitiv si barbatul negativ nu este nici un fel de problema.
0
08-12-2007, ora 00:00
Bali
Nu este medic/terapeut
Bali
Eu am RH -, sotulRH+, am aflat aceasta la cea de a doua sarcina, copilul al II l-am nascut prin cezariana, la nastere nu a avut probleme, dar la 3 luni a avut o criza.
Intrebare: ce sa astept pe viitor, se pot repeta crizele sau copilul care are de acum 1 an si 4 luni si-a capatat propriul singe?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul