rh negativ.. imi doresc inca un copil

11-07-2012
alexacris
Nu este medic/terapeut
alexacris
am 35 de ani am rh negativ am facut 4 intreruperi de sarcini pt ca nu ma simteam pregatita sa am un copil.cand m-am hotarat sa fac un copil am aflat ca am rh negativ si sotul pozitiv.am facut titrare anticorpi in fiecare luna si totul a fost foarte bine copilul s-a nascut sanatos dupa nastere mi a facut si acel vaccin rhomgam parca nu mai stiu exact.as vrea sa stiu daca mai pot face un alt copil daca exista riscuri pt ca mi doresc foarte mult sa fiu din nou mamica. va multumesc!
3 comentarii
0
11-07-2012, ora 22:42
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna seara,
nepoata mea cu RH negativ si sotul RH pozitiv
a nascut (normal) prima fetita la 18 ani
si
a 2-a fetita la 23 ani (nastere normala).
Mama si fetitele de 9 si respectiv 4 ani- acum- sunt f. bine si sanatoase.
intrebare:
- ai nascut prin cezariana?
sa-ti traiasca bebe-ul sanatos.
cele bune,
0
12-07-2012, ora 03:13
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cu Rh-ul nu este de jucat, da, daca ti-a facut acea injectie dupa nastere e bine, asa se procedeaza. Totusi, ginecologul tau iti va da toate informatiile si lamuririle, e oricum de preferat sa faci, inainte de ramane insarcinata, un consult, PAP si analiza secretiei. Mai ales ca ai 35 de ani.
Sanatate!
0
13-07-2012, ora 09:18
alexacris
Nu este medic/terapeut
alexacris
buna dimineata, da am nascut prin cezariana, acum copilul are 8 ani si e perfect sanatos, va multumesc pt sfaturi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul