rh negativ

01-08-2011
ramonique
Nu este medic/terapeut
ramonique
buna ziua, sunt insarcinata in 1 luna, am rh negativ iar sotul pozitiv, am avut o sarcina pierduta acum 4 ani jumatate si un avort acum 1 an jumate..ce trebuie sa fac ca sa nasc un copil sanatos?va multumesc
4 comentarii
0
01-08-2011, ora 18:34
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
sfatul meu:gasiti un medic ginecolog f.bun, care sa va monitorizeze.ati avut o sarcina pierduta si un avort, ati facut vreodata determinari de anticorpi??asa ca nu asteptati sfaturi de pe forum, sunt f. putini medici ginecologi pe forum, acum este si vacanta.ca sa fiti bine informata mergeti de urgenta la medic.aveti posibilitatea sa intrati pe GOOGLE, sa scriti, , GRAVIDA CU RH NEGATIV" si veti afla si alte date.mult succes, dar nu neglijati sfatul meu, decizia va apartine.
0
02-08-2011, ora 12:13
simoniqe
Nu este medic/terapeut
simoniqe
buna ziua, si eu am rh negativ iar sotul pozitiv, am avut de asemenea si o sarcina pierduta iar acum sunt insarcinata si astept ssa vina un bebe de apropae 4 kg, nu am facut nimik special doar.. am mers mai des pe la medic si miau administrat o injectie care sincer nu stiu cum se numeste in romania, pt ca eu sunt in germania. intrebati ginecologu el trebuie sa stie, dar nu va faceti griji ca o sa fie bine, sper sa aveti mult noroc... daca vreti sa ma intrebati ceva ma gasiti pe -*. multa bafta

(*modificat de admin)
0
03-08-2011, ora 16:48
Just me...
Nu este medic/terapeut
Just me...
Ati facut analiza pt depistarea anticorpilor anti Rh? daca sunt absenti totul e bine, si eu sunt in aceeasi situatie si doctorul a spus ca din moment ce nu ii am, slabe sanse sa apara, chiar daca ati avut pierdere de sarcina sau avort, daca anticorpii sunt absenti inseamna ca nu ati fost afectata. Sanatate mult si mergeti la doctor pt mai multe informatii si nu uitati sa faceti analiza pt depistarea anticorpilor anti rh ca e foarte important.
0
03-08-2011, ora 18:34
ramonique
Nu este medic/terapeut
ramonique
multumesc mult pt sfaturi..o sa merg la ginecolog dar deocamdata a zis k este prea devreme sa vada ceva la ecografie..iar anticorpii nu i-am facut niciodata..mai astept o luna si ma duc la control si la analize la spitalul elias din bucuresti...multumesc ink o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul