rezultatele triplului test

22-09-2008
lucia1971
Nu este medic/terapeut
lucia1971
Buna ziua.Ma numesc Lucia, am 36 de ani si sunt insarcinata in 18 sapt si 3 zile.Mi-am facut triplul test la 16 sapt si 3 zile[deci 17 sapt?] ai am parasit tara.Am primit rezultatele azi si mi-am sunat dr de acasa, valorile fiind urmatoarele: AFP 90, 11 BETA HCG 90881, 8 si FREE ESTRIOL 2, 04.Doctorul mi-a spus ca as fi la limita cu o analiza si sa imi fac Amniocenteza, insa asa ceva nu fac, intrucat sunt la prima sarcina, imi doresc teribil copilul asta.Am luat legatura cu un dr aici si mi s-a spus ca ma incadrez perfect in limitele normale si ca sa nu imi fac griji.MI-am facut o programare pt zilele viitoare pt un scan de Anomaly foetal la o clinica particulara, care depisteaza orice anomalie a copilului la 18 sapt.Sunt insa f ingrijorata din pricina rezultatelor testului.Imi da cineva vreo idee, vreun indiciu?!Am avut o zi neagra...
2 comentarii
0
23-09-2008, ora 00:00
danadan77
Nu este medic/terapeut
danadan77
lucia.. felicitari si multa bafta cu bebe. fa acest test ptr linistea ta. daca medicul te-a asigurat ca va fi bine atunci nu iti fa ganduri negre.
0
24-09-2008, ora 00:00
lucia1971
Nu este medic/terapeut
lucia1971
Multumesc mult, draga mea, tocmai m-am intors de la scan si totul e bine, slava Domnului!Dar ghimpele ala tot a ramas in inima...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul