rezultate la analize

15-08-2007
madyteo
Nu este medic/terapeut
madyteo
in urma efectuarii unor analize, rezultatul la creatinina a fost 1, 77mg%. Este ceva de speriat sau doar putin crescuta?Precizez ca in iarna anului trecut am fost diagnosticata cu microlitiaza renala, pielonefrita, urmand un tratament de 3 luni, dupa care simtomele(urinari dese si dureroase, urinari cu sange, stare generala proasta)au disparut.ramanand doar o stare de oboseala.As dori un raspuns, daca se poate de la un medic, va rog.
2 comentarii
0
03-09-2007, ora 00:00
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
Personal itzi recomand sa itzi repetzi analizele, iar pe langa crearinina sa itzi faci si o uree si proteinurie.Nu sunt medic, dar am avut si eu pielonefrita conica, iar acum am insuficientza renala cronica, am foarte multa experientza si am citit foarte mult despre rinichi. Eu itzi recomand sa tzi si un regim care sa fie mai sarac in proteine, incearca sa manci cat mai multe fructe si legume, dar incearca sa evitzi fructele care itzi produc aciditate la stomac.Eventual consulta si un medic nefrolog, care sa itzi dea sfaturi, dar sper ca totusi sa imi urmezi sfaturile. Sanatate si multa bafta!
0
07-09-2007, ora 00:00
madyteo
Nu este medic/terapeut
madyteo
multumesc ozana.si daca tot ai pbl de acest gen, permite-mi sa-ti mai pun o intrebare...cum ai fost diagnosticata cu insuficienta? din ce analize..sau ti-a fost rau, in ce sens?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.