rezultate de analize laborator

13-08-2010
natusyc
Nu este medic/terapeut
natusyc
salut, in primul rind vreau sa spun ca ma chinui de ceva vreme cu o secretie galbuie urit mirositoare din vagin. pe min ma deranjeaza foarte mult, cu toate ca pe sot nu. acum am fost la medic, mi s-au luat analize pentru chlamidya, micoplasma si gardnerella. initial nu mi-au gasit nimic, dar si simptomele au disparut. sau cel putin mirosul nu ma mai deranjat. asa ca dupa a ultima menstruatie am fost iarasi in alt loc si am refacut analiza pentru chlamidya ( am avut chlm. in timpul sarcinii, acum 3 ani, am tratat-o dar am crezut ca poate nu de tot), si gardnerrela. acum am primit rezultatele. mentionez ca pentru chlam. am dat si amaliza de singe. asa deci: chlamydia trachomatis IgG, singe, negativ(analiza se numeste imunofermentative), 2. chlamydia trachomatis (RPL)(frotiu), negativ. si a doua analiza: morfologia biomaterialului
recoltat din uretra cervix
leucocite 10-15 35-40 pe alocuri 45-50
epiteliu 6-8 10-15
efect citopatic pozitiv pozitiv
microflora abundenta cocica abundenta cocica
mucozitate abundenta mucozitate abundenta
celule cheie nu s-a depistat nu s-a depistat
aminotest negativ negativ
celule cu semne morfologice nu s-a depistat nu s-a depistat
ale trihomonadelor
diplococi gramnegativi nu s-a depistat nu s-a depistat
1 comentarii
0
13-08-2010, ora 19:53
natusyc
Nu este medic/terapeut
natusyc
imi cer scuze pentru imcurcaturi, dar ma cam grabesc. va rog mult sa imi spuneti ce rezulta din rezultatele acestea si daca este ceva grav, fiindca medicul meu ginelcolog este in vacanta si nu siu cind vine, dar secretiile ma deranjeaza mult de tot si ma si tem sa nu fie ceva serios. am uitat sa spun ca am sterilet si de fiecare data cind mi-a mai aaprut aceasta jena am folosit mycogynax, niste pastile intravaginale, care m-au ajutat, darr doar pina dupa urmatorul ciclu si urmatorul contact sexual, fiindca anume dupa ce fac sex aceste simptome se avidentiaza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.