rezultat radiografie

14-02-2008
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
Buna, ma ajutati si pe mine va rog, am facut radiologie cu bariu, mi-a dat un diagnostic, dar credetima nu inteleg de locu ce scrie, au doctori un asa scris ca nu pot sa-l descifrez de loc, daca vrea cineva sa-mi transcrie, , gasiti rezultatul la urmatoarea adresa, http://www.geocities.com/urs0hai/P1250577.JPG
copiatio in bara de adrese si dati ok, , si va aparea fisa medicala, ,
8 comentarii
0
14-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am vazut rezultatul. Nu este bine!
Ai un diverticul al esofagului(un buzunar)...in care se opreste mancarea!
TRebue sa mergi la ORL sau Chirurie...pentru consult !
0
15-02-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
va multrumesc, am fost cu rezultatul la interne caci de acolo mi-a dat trimitere la radiologie, si de aici mi-a dat sa fac un tratament cu OMEZ
, , aveti cunostinte despre aceasta boala se grav ?, cum ma pot vindeca?
0
15-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
depinde mult de de marimea diverticolului si cum evolueaza in timp, poate progresa sau stagna. O sa faci tratamentul, o sa mergi la control, inrest posibil e endoscopie gastrica sa te ajute sa clarifici daca se poate trata asa sau trebueste interventie chirurgicala.
0
16-02-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
doctorul de la radiologie mi-a spus ca nu e cazul de interventie chirurgicala, dar am momente de sufocare, , cred ca o sa merg sa-mi dea o trimitere sa fac o endoscopie, , stiti cumva pentru endoscopia se face internarea in spital?
0
17-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Nu neaparat. este o interventie suportabila! Poti sa mergi acasa peste cateva ore!
Succes
0
20-02-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
am mers la ORL mi-a luat probe pentru analize, merg peste o saptamana sa iau rezultatul, momentan mi-a dat o reteta sa iau un sprai si de cand dau cu acel sprai mi-a disparut acel nod din gat, ,
0
27-05-2008, ora 00:00
mihai65
Nu este medic/terapeut
mihai65
buna, am mers la municipal si am facut endoscopia, , , eu au spus ca nu am nimica, dar cand leam aratat rezultatul de la radiologie cu bariu, , au spus ca atunci cand mananc sa mestec bine, ma asteptam ca la endescopie, sa-mi spuna mai multe despre acest diverticol, , dar ei dimpotriva nici nu la vazut
0
28-05-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Parerea mea este..ca E BINE!
Odata ce diverticolul este asa de mic..ca nu a fost vizibil..nu trebue sa va faceti griji!
Urmati sfatul si tratamentul administrat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât de des putem face radiografii? (și riscurile asociate)
  •