rezultat citotest

20-04-2011
tantica_16
Nu este medic/terapeut
tantica_16
Buna ziua, puteti sa ma ajutati si pe mine, la PAP rezultatul din 31.01.2011 a iesit frotiu tip C3 reprezentand o leziune LG-SIL, frecvente PMN, la secretia vaginala a iesit flora microbiana abundenta. Am facut si genotipare ADN-HPV si a iesit negativ, ca nu am virusul HPV. Ginecologul a zis ca poate iesi negativ chiar daca virusul e in cantitate mica. Am urmat tratament cu Augmentin 1cps. la 12 ore timp de 7 zile, iar 10 zile dupa menstruatie timp de 2 luni am folosit ovule cu ampicilina preparate in farmacie. Pe 23 martie am repetat citotestul si a iesit tot C3 reprezentand o leziune LG-SIL. Am facut si cultura de col si a iesit Coli, am luat tratament cu Ciprinol 1 la 12 ore timp de 7 zile si ovule cu gentamicina preparate in farmacie. Luni 18 aprilie am repetat din nou testul PAP, secretia vaginala si cultura de col. Dupa Paste ies rezultatele. Este posibil ca acest Coli sa influenteze rezultatul la PAP? Ginecologul a zis ca ar fi vrut sa imi faca chiuretaj biopsic, dar dupa ce ies rezultatele.
Este cineva cu rezultat asemanator si poate sa imi spuna si mie daca e de durata si daca se rezolva? Sunt foarte necajita. Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.