revin cu rinita dobandita in sarcina

06-04-2010
orhidea aurie
Nu este medic/terapeut
orhidea aurie
din luna a 6 a de sarcina am rinita vasomotorie si mi am pierdut mirosul..zic definitiv ca nu simt chiar nimic..nici cele mai puternice mirosuri ( gen cafea parfum nu miros nimic). am nascut de 4 luni si nu mi am revenit. Am incercat infuzia cu ceai de musetel si ulei natural de busuipoc dar din pacate nu a mers. Nu alaptez si as putea incerca un alt tratament. exista remediu..sa am miros si sa nu am nasul infundat tot timpul. va rog din suflet sunt disperata ca voi ramane asa.
5 comentarii
0
06-04-2010, ora 20:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca apelezi la homeopatie te poti vindeca. Nu este ceva usor de vindecat cu naturiste insa se poate vindeca cu remedii homeopate. Ai facut cumva vaccin in timpul sarcinii ?
0
06-04-2010, ora 20:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
a vazut un medic ORL nasul acum???
0
07-04-2010, ora 16:28
orhidea aurie
Nu este medic/terapeut
orhidea aurie
Saptamana viitoare merg la medic. din pacate nu am ajuns, am sperat ca imi voi reveni. nu am facut nici un vaccin in timpul sarcinii. Sunt la al 2 le copil. in prima sarcina nu am avut probleme de genul asta. Si nici in rest nu aveam nasul infundat. cred ca nu am mers la medic si din spaima ca imi va spune ca voi ramane cu handicapul asta...fara miros. am sa va anunt dupa ce merg la medic sapt urmatoare. toate cele bune
0
28-04-2010, ora 16:37
orhidea aurie
Nu este medic/terapeut
orhidea aurie
am reusit sa ajung la un medic cu dubla specializare, ORL Alergolog ( asa spunea ca are). D-na dr este din ungaria si vine sa consulte si la noi in oras.( eu stau in nordul tarii). Dupa ce m a consultat ORL, mi a facut testul alergologic, mi a spus ca am alergii la mucegai, praf, animale de casa, flori si mi a dat un antihistaminic Telfast si nasonex, sau puteam opta pentru un tratament cu detoxifierea organismului si imunizare la o suma de 800 RON. D-l dr Flueraru va rog sa ma ajutati cu un sfat: sa mai merg la un ORL ist sau intradevar problema acestei rinite este de natura alergica. Dumneavoastra ce parere aveti ?mentionez ca testul de alergologie nu s a facut intraderm ci cu un aparat la suprafata pielii. Va multumesc
0
28-04-2010, ora 16:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o cura de dezintoxicare poti sa faci si cu argila.
rinita alergica se caracterizeaza prin secretii apoase din nas si repetate accese de stranutat.
Pentru linistea Ta trebue sa mergi la un alt medic ORL.. sa vezi de ce nu este miros!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Pierderea mirosului, posibil semn al instalării demenței
  • Pierderea mirosului, asociată cu decesul precoce
  •