revalid - efecte secundare

14-08-2009
andra_bubu
Nu este medic/terapeut
andra_bubu
BUN, Revalid.dar am inteles ca are si efecte secundare.creste parul pe corp, brate, fata,.e adevarat?
8 comentarii
0
14-08-2009, ora 14:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Poftim? Unde ai auzit asa ceva??????
Ai consultat lista de ingrediente?????????????????????
0
17-08-2009, ora 11:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Revalidul, acest cocktail de toxine cunoscute ARE cu siguranta efecte secundare (toxice) complexe
datorita faptului ca cele ami multe sunstante sunt cunoscute ca fiind toxice, lucru care este descris peste tot.

Amestecand mai multe toxine nu se poate face un din ele un elixir !

Nick, NU MAI CREDE ci analizeaza mai degraba substantele componente daca vrei sa sti efectele adevarata a unui medicmaent si iti vei da seama singur daca ceva este bun sau nu.
Cand iti faci o casa din azbest si subtante cancerigene si radioactive nu te poti astepta sa ramai sanatos locuind in ea.

Chimie ai avut la scoala iar informatiile depre efectele toxice ale celor mai multor substante sunt in internet iar substantele sunt listate pe hartia insotitoare.

O SINGURA toxina face din cel mai bun leac o toxina.

Substantele din acest medicament sunt toxice si cancerigene cu exceptia la 3 extracte naturale al caror efect nu mai are cum sa se observe si nici sa mai faca ceva intr-un cocktail exclusiv de substante toxice.

Combinatiile care se nasc in corp prin reactii chimice din aceste toxine sunt imprevizibile.

Revalidul consta din
100 mg Metionina, - disulfid, toxic ca orice combinatie de sulf.
50 mg Cistina - produce pietre la rinichi, deregelaza cresterea parului si a unghiilor pe lunga durata
50 mg Pantotenat de calciu- vitamina artificiala care nu este buna la nimic
1, 5 mg Thiaminchlorhydrat, - extrem de toxic, ca toti hidratii de clor
10 mg Pyridoxinchlorhydrat, - extrem de toxic, ca toti hidratii de clor
20 mg para-Aminobenzoesäure - cancerigen
http://de.wikipedia.org/wiki/4-Aminobenzoesäure

50 mg Extract de mei
50 mg Extract din germeni de grau
50 mg Drojdie de bere
2 mg Fier anorganic - foarte toxic
2 mg tinc anorganic - extrem de toxic
0, 5 mg cupru anorganic - extrem de toxic

colorant E 104 (Chinolingelb) - extrem de toxic, CANCERIGEN !!!!
http://de.wikipedia.org/wiki/Chinolingelb

colorand E 132 (Indigoblau) - toxic,
http://de.wikipedia.org/wiki/Indigo

si alte substante sumplimentare - in general toxice, ca dioxid de siliciu, oxid de titan, PEG, etc.

Cine crede orbeste sa fie binecuvantat, cunoasterea este mai inteleapta.
0
17-08-2009, ora 12:15
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Scarface, te rog frumos...faci afirmatii pur si simplu foarte grave din necunostinta de cauza.
Tot timpul stai si rsp omaenilor si nu faci decat sa-i contrazici intr-o veselie morbida si vii cu niste argumente in lb. enegleza care sunt reale dar nu le muleaza f bine peste ce prezinta cel pe care tu-l contrazici.

Te rog frumos sa o ajuti tu pe dna Andra, sp ce sa ia pt.ce problema are! Ceva fara TOXINE...


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
17-08-2009, ora 14:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nick draga, nu eu fac afirmatiile cu pricina ci wikipedia si cartile de toxicologie.
VREI SA LE CONTRAZICI ???

In al doilea rand erau niste linkuri in limba germana din wikipedia.

Daca ai fi baiat destept ai gandi si ai invata din ce scriu, caci minciuna si greseala nu-ti va ajuta niciodata la nimic. Nu sunt eu de vina ca mai tot ce cunosti tu si ceillati este exact pe dos si este greu sa te debarasezi de lucrurile gresite, dar nu este imposibil imposibil daca te interesaza adevarul.

Mai sus nu se poate pune problema ajutatului, doamna a pus numai o intrebare cu privire la efectele adverse ale acestui medicament pe care tu vrei sa le ignori in totalitate si nu a cerut nici un fel de ajutor.

Salutari !
0
17-08-2009, ora 20:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dragule, doamna a postat acest topic pt ca in altul tot eu i-am recomandat Revalid si...
Wikipedia :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) pe Wikipedia ORICINE poate sa modifice informatii. Daca vreau intru si eu in acest moment si scriu ca Algocalminul este facut din unghiile lui Mariah Carey si ca HOMEOPATIA este rezultatul placebo-ului in proportie de 80%, ce parere ai? Cunostintele tale sunt foarte dubioase daca le-ai apriofundat doar de pe Wikipedia!

Eu nu IGNOR nimic, sunt deschis tutror informatiilor pro sau contra, tu insa le ignori pe ale noastre si te crezi WOOOOW, cand de fac esti BAU! ma rog, continua sa induci lumea in eroare, si asa "eronata" pana-n maduva oaselor...

Multa sanatate si spor la tot ce intreprinzi!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
17-08-2009, ora 20:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
AAAA, conform cartilor de TOXICOLOGIE, aerul este irespirabil, tu ce respiri dragule? Iti bagi nasul intr-un recipient cu granule homeopate si respiri din si prin sticla??????????????

Sa nu-mi raspunzi, ca asa faci de obicei, esti no comment!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
18-08-2009, ora 00:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nick, orice carte sau link sau lexikon ti-as arata ar fi si alea falsificate, nu ?
Cine aduce astfel de argumente nu mai primeste raspuns de la mine caci este inutil.
Nu vreau sa te conving de nimic caci nu te poti convinge decat singur.
Atata vreme o sa avem pareri diferite. Hai sa o lasam asa. Nu stiam ca i-ai recomandat tu acel medicament.
0
18-08-2009, ora 00:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Heiiiiiiiiiiiiii, eu NU am spus ca ce prezinti tu este FALSIFICAT, Doamne Fereste, unde ai citit tu asa ceva???
Stiu ca ai si dreptate, ca exista toxine, ca ne intoxicam cu medicamente, ca una, ca alta, dar HOMEOPATIA nu este un PANACEU UNIVERSAL. Si medicina alopata este benefica, chiar daca are reactii adverse.

Daca ai fi putin mai lipsit de transanta ar fi f bine. Deja te-ai certat cu 10% din forum si nu-i deloc bine! De cateva ori chiar eu ti-am luat apararea, si daca ma intrebi nu stiu de ce! Medicina pe care tu o blamezi este DOVEDITA stiintific, pe cand HOMEOPATIA, NU! Si eu am recomandat produse homeopate, si le recomandat in continuare, dar numai acolo unde este cazul, nu pt toate afectiunile.

Presupunerea conform careia homeopatia vindeca sau amelioreaza boli sau stari patologice nu este bazata pe nici un studiu stiintific, toate cercetarile aprofundate aratand o rata de succes egala cu cazul in care nu s-ar fi aplicat nici un tratament. Nici teoretic nu exista nici un motiv pentru a presupune ca o substanta diluata dincolo de limita prezentei ei fizice intr-o solutie ar putea influenta ceva, sau mai bine zis, altceva decat "ceva" declansator psihic!

Fundatia stiintifica James Randi ofera un premiu de un milion dolari americani oricarei persoane care poate dovedi eficienta homeopatiei. Pana acum NIMENI nu a trecut nici macar de testele preliminarii in revendicarea premiului.

Ce parere ai? Noapte buna si toate cele bune;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.