tratament naturist... reumatism

16-04-2007
rares
Nu este medic/terapeut
rares
stiu un tratament naturist care o ajuta pe bunica sa-si calmeze durerile reumatice. Este urmatorul :se rade radacina de hrean pe razatoare si se introduce intr-o sticla peste care se toarna alcool de 38-40 de grade si se tine 2 saptamani la caldura dupa care il poti folosi. Se pot folosi in loc de hrean castane taiate marunt. Bunica spune k e foarte bun...
3 comentarii
0
30-04-2007, ora 00:00
fso
Nu este medic/terapeut
fso
nu ma doare nimic dar am o iubita si are probleme destul de mari cu reumatismul, vroiam sa stiu daca aceasta boala este transmisibila?
0
09-05-2007, ora 00:00
rares
Nu este medic/terapeut
rares
fara griji k nu ii transmisibila, ai grija cu infectile pt k infectile mari pot produce reumatism poliarticular sau cardiac, nu sunt medic dar stiu k am studiat pe net despre reumatism
0
19-12-2009, ora 09:17
tomadanrazvan@gmail.com
Nu este medic/terapeut
tomadanrazvan@gmail.com
Buna ziua,
Am citit intr-o revista ca a aparut un nou tratament pentru artroza. Se numeste Ortokine si se face intr-un singur spital din Bucuresti. Imi puteti spune unde anume se face acest tratament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: