respiratie urat mirositoare

04-08-2011
ioanalezeu
Nu este medic/terapeut
ioanalezeu
buna.caninii mei sunt in os si inca mai am caninii mei de lapte la 23 de ani...normal ca erau fff mici si is imbracati pt a arata ca si ceilalti dinti.insa de la o vreme am observat ca am o respitatie urat mirosioare chiar si dupa ce ma spal pe dinti si problema cred ca e cei 2 dinti pusi, daca pun degetul pe ei si apoi il miros se simte mirosul neplacut...si numai la cei 2 dinti.ce e de facut?vreau sa spun ca deja i.am schimbat de 2 ori din aceasi problema:mirosul! si as vrea sa va mai intreb daca o sa am probleme cu caninii din os, daca o sa se carieze..nu vreau sa fac nimica la ei daca nu o sa am probleme in viitor, o sa raman asa cu dintii pusi.multumesc!
1 comentarii
0
05-08-2011, ora 11:24
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
caninii de lapte, chiar daca sunt imbracati sa arate la fel ca cei definitivi, nu pot ii inlocui pe acestia pe viata...
atentie, la un moment dat ei vor deveni mobili si se vor pierde.
ar trebui de acum sa investigati pozitia caninilor inclusi si sa fiti pregatita pentru momentul in care nu veti mai avea caninii temporari.
ganditi-va serios la un tratament combinat ortodontic -chirurgical, pentru a readuce pe arcada caninii inclusi ( daca pozitia lor de incluzie ppermite acest lucru).
in cazul in care caninii inclusi nu pot fi redresati, ei se vor scoate printr-o interventie chirurgicala si in locul caninilor se vor pune implanturi dentare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • Miros urât lucrare dentară - cauze, explicații și sfaturi
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •