De cam 1 ma chinui cu o respiratie greoaie

29-10-2014
romanRo
Nu este medic/terapeut
romanRo
Ma numesc Alex si am 16ani.De cam 1 ma chinui cu o respiratie greoaie... Akm 4 luni am fost diagnosticat cu tahicardie paroxista supraventriculara si i.am explikt si domnului doctor si a zis ca e de la inima(se pare ca aceasta tahicardie e din cauza varstei iar hormonii se cam distreaza cu mine deoarece la lucruri in care in mod obisnuit nu ar trebui sa simt teama am palpitatii care sar de 150bps dar usorul cu usorul vad ca ma simt din ce in ce mai bine) Am fost si anul trecut la doctor in privinta acestei dispnee si a zis ca am sinuzita. Din nari mi se scurge cu usurinta mucus si ajunge in gat acolo unde il simt ca un nod si ca.mi 'astupa' gatul. 24/24 nasul infundat iar pe gura uneori ma chinui sa trag aer deoarece simt ca.mi ramane in gat...din gat pot sufla cu usurinta o flegma care simt ca se rupe dar in urmatoarele 2-3 min se instaleaza la loc. E foarte stanjenitor in momentul somnului deoarece dorm doar cu gura deschisa... Am incercat antibiotic picaturi pt nas si alte tratamente dar fara vreun rezultate... Uneori in momentul cand mananc simt ca nu pot inspira dar sa expir pot... Ar trebui sa merg la medic? Va multumesc
3 comentarii
0
29-10-2014, ora 19:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. initial tre sa mergi la ORL..si sa faci tratamentele indicate.. daca nu ajuta te internez in clinica ORL..si operezi ce este de operat
in paralel citeste pe forum.. la boli ORL..cum s efac tratamente ocale pentru nas, gat
0
29-10-2014, ora 19:48
romanRo
Nu este medic/terapeut
romanRo
Auu, ar fi nevoie de operatie?cu un tratament nu se poate reface?
0
29-10-2014, ora 20:22
romanRo
Nu este medic/terapeut
romanRo
Am un ganglion in partea stanga la gat iar uneori cand casc sau deschid gura mai mare acea parte imi amorteste instantaneu pt cateva secunde. Mi.e foarte greu sa stau cu gura inchisa deoarece simt ca ma sufoc, inspiratia uneori cu dificultate deorece simt ca mi se opreste aerul in gat iar la o gura de aer dureaza 2-3 secunde sa.l expir
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: