respiratie grea

23-05-2011
anapiru
Nu este medic/terapeut
anapiru
buna ziua, ce pot sa am sa fiu asa de sensibila ?de exemplu, daca fac treaba si transpir a2a zi sigur mi-e rau, adica, mi-e frig si nu pot sa respir, anul trecut am fost la pneumolog si mi-a zis ca am bronsita tabacica, sincer eu nu cred pentru ca nu fumez mult 1 pachet la 2, 3 zile, am fost plecata cu fam. an spania si in timp am inceput sa am probleme cu respiratia, am facut broncoscopie tomografie si analiza tbc, toate au iesit bune, am facut testul alergologic si s-a imflamat al 16 -lea punct, eu sunt alergica la mirosurile tari si la solutiile chimice.mentionez ca am facut operatie la nas.implant de cornete inferioare, pneumologul de acolo mi-a spus ca sunt suspecta de astm.problema este ca nu fac crize f des si eu nu tusesc nici cand sunt racita, iau salbutamol la nevoie si dipa ce inhalez 1-2 pufuri expectorez si ma simt bine, am spus iau la nevoie, cate odata dupa ce inhalez pufurile simt ca ma inec si tusesc.aaaa am facut spirometrie si a fost buna si raze la fel bune si totusi am probleme mai ales acum ca a venit caldura si transpir dupa ce transpir ma ia cu frig si incep problemele ce pot sa iau?cand am problemele astea picioarele mele sunt sloi, eu port sosete tot timpul, practic asta e semnul ca o sa-mi fie rau, am picioarele ff reci.astept un raspuns
1 comentarii
0
21-10-2019, ora 21:22
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Aveți un fond alergic, combinat cu fumatul poate da o simptomatologie respiratorie. Dar cu spirometrie, radiografie și CT normale este sigur că nu aveți leziuni pulmonare. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.