respirati urat mirostoare de o luna si ceva

11-04-2011
popescuMH
Nu este medic/terapeut
popescuMH
am o problema de 1 luna si ceva, imi miroase gura foarte urat, cand inghit mereu simt ca de acolo vine mirosul!miroase foarte urat, ma spal foarte bine pe dinti, merg regulat la stomatologie!nu stiu ce sa fac, la ce medic sa ma duc..am 19 ani si ma dispera mirosul acesta, nu ma spal bine pe dinti daca nnu mananc nimic, nu beau nimic tot imi miroase imi vine un miros urat!
5 comentarii
0
11-04-2011, ora 08:56
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna dimineata,
pana "intra" un medic sa-ti de-a un raspuns,
iata o propunere SIGURA:
- mesteca (poti si inghiti)..radacina (nefiarta)..doar spalata..de PATRUNJEL...deci, radacina

Sanatate si O ZI BUNA iti doresc.
0
11-04-2011, ora 09:47
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Un miros neplacut nu este neaparat de la dantura. Alte posibile cauze: caile respiratorii, ex: sinuzita purolenta sau stomacelul, ex: gastrita ori alte cateva posibilitati. Trebuie sa ajungi la un ORL si la gastrologie.
Multa sanatate.
0
28-06-2011, ora 23:51
lory_elene
Nu este medic/terapeut
lory_elene
poti sa ai HELICOBACTER
MERGI SI FA O ANALIZA
0
14-09-2011, ora 15:06
AStefi
Nu este medic/terapeut
AStefi
la orelist ai fost? mai multi prieteni au gasit acolo rezolvarea problemei, la care dentistul s+a aratat nepunticios. Bineinteinteles, asta daca inainte ai avut grija cum zici sa te speli constant de doua ori pe zi, dimineata si seara, iar in rest, de fiecare data dupa ce mancai sau beai ceva cu zahar, sa folosesti apa de gura sau sa mesteci o guma fara zahar, orbit sau care mai e.
0
21-09-2011, ora 22:24
LullabyWitch
Nu este medic/terapeut
LullabyWitch
Buna seara,

respiratia urat mirositoare e tare neplacuta, indiferent de varsta, desi parca la 19 ani e si mai si. Asa cum ti s-a spus si mai sus, indicat ar fi sa-ti faci un set de analize pentru ca halena poate aparea din mai multe motive. eu din experienta iti spun ca ar putea fi si un semn de inceput de parodontoza, la mine asa s-a manifestat. De cand am descoperit ca am aceasta afectiune, sunt extrem de atenta la cum imi ingrijesc dintii si incerc sa ma tratez cat mai natural cu putinta. timp de cateva luni am luat si piascledine 300 care este pe baza de avocado si soia, acum sunt in lunile de pauza si o sa vad ce imi zice doctorul dupa consult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •