respir greu si simt o apasare in stomac, mai jos de diafragma.

23-05-2015
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
Buna ziua.am 25 de ani.am vreo 2 saptamani de cand respir greu, casc des si oftez atunci cand nu pot respira, iar deseori cand dau sa respir simt o apasare pe stomac sau in stomac, nu-mi dau seama exact...nu stiu ce poate fi..mentionez ca mi se mai intampla sa fac si atacuri de panica, dar nu cred sa fie asta o cauza deoarece respiratia asta grea pe care o am de 2 saptamani ma tine asa zilnic.astept un raspuns.multumesc.
4 comentarii
0
28-05-2015, ora 16:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti test depresie si test anxietate pe net si daca vreunul iese pozitiv va prezentati la Psihiatru pt evaluare.
0
28-05-2015, ora 19:17
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
Buna seara.multumesc pt raspuns.vroiam sa precizez ca de anxietate stiu ca sufar, am luat tratament cu ceva timp in urma, timp de 3 luni cu cipralex, jumatate de pastila in fiecare aeara.pe timpul tratamentului m-am sim tit bine, nu am mai abut treaba cu atacurile de panica, si aveam simptome diferite de cele mention ate mai sus.ma gandeam ca respir greu si oftez din alte cauze, nu din cauza anxietatii.am fist ieri si mi-am facut control la inima, nu am mimic, mi-am facut ecografie abdominala, nimic.va multumesc oricum, pt raspuns!
0
28-05-2015, ora 19:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Refaceti controlul la psihiatru.

Bolile astea sunt de durata f mare.
0
29-05-2015, ora 10:37
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
Ok.va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme de respiratie la copii - primul ajutor
  •