respir greu, simt ca ma sufoc

16-08-2010
pices_jinuka
Nu este medic/terapeut
pices_jinuka
de ceva timp cand inspir simt asa ca ma sufoc, ca nu imi ajunge aerul p care il inspir, am fost la medic si mi-a masurat cantitatea de aer inspirat si e de 100%, poate cineva sa ma ajute nu stiu de la ce este, sa fie din cauza lipsei de calciu??? sau sa fiu ceva phsihic?
7 comentarii
0
16-08-2010, ora 21:02
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
psihic?o_O
Nu-s expert dar...cum sa fie ceva psihic? ori poate...
Ai tu senzatia ca te sufoci ( Adica esti claustrofobic)
Eu cand eram copil aveam o camera murdara.Si aerul era greu...Ieseam afara...respiram fara nicio problema...cand intram parca eram pe campul de lupta XD Aeriseste tot... Dimineata cand te trezesti scoate cearceaful/pernele/patura undeva avara sau pe geam ( Daca stai la bloc)...Curata-ti camera... Poate de aceea ori din cauza claustrofobiei
http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=112 click
Poate camera ta e intunecata ori e mica...
0
16-08-2010, ora 21:07
pices_jinuka
Nu este medic/terapeut
pices_jinuka
nu e de la curatenie, pt ca am curat in camera si geamul meu e in permanenta deschis, vara e non-stop, iar iarna e de dimineata pana sear si problema e k nu mi se intampla mereu asta doar de ceva timp, adik am obs ca vara patesc asta.
0
16-08-2010, ora 21:11
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
Doar vara? E de la caldura ! Pare "tampit" Dar e de la caldura...Cum sa zic eu, termenul popular este "inabuhala" Adica...aer umed si cald...De asta.dont worry, nu-i nimic...asa li se intampla tuturor vara...
0
16-08-2010, ora 21:14
pices_jinuka
Nu este medic/terapeut
pices_jinuka
da, poate, dar ma panichez cate odata si nu e bn. intelegi? deci nu am mereu fazele astea si daca ma iau cu altcva uit si respir normal :D
0
16-08-2010, ora 21:15
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
Deci e de la caldura ori esti obosit/trist... Nu-i nimic..asa a fost dintotdeauna vara... ( Nervi ca n-ai avut loc la strand...trist ca te-ai inecat si c-au ras toti de tine...) ^_^ O seara buna sa ai
0
16-08-2010, ora 21:17
pices_jinuka
Nu este medic/terapeut
pices_jinuka
mersi mult... ;), dar stii anii trecuti cand mai aveam asa si luam klciu un timp imi trecea. o seara buna si tie
0
24-08-2010, ora 08:18
DarkEagle
Nu este medic/terapeut
DarkEagle
Iti recomand sa consulti mai multi medici. Si daca i-ti permiti dute la o clinica particulara unde platesti pentru analize (se fac mult mai bine);
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sufocarea - primul ajutor
  • Probleme de respiratie la copii - primul ajutor
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Un nou tratament pentru problemele de respirație cu care se confruntă bebelușii prematuri
  • Lipsa de aer - motive pentru care ai putea respira cu dificultate
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •