respiartia urat mirositoare

26-08-2009
anca - constanta
Nu este medic/terapeut
anca - constanta
Salut! Numele meu este ANA si am o mare problema. De putin timp ma confrunt cu o problema legata de respiratie. Imi miroase gura foarte urit. Este jenant atat pentru mine cat si pentru cei din jurul meu. Nu imi dau seama de la ce. Eu banuiesc ca de la consumul excesiv de bauturi carbogazoase, produse cu coloranti sintetici.
Ce este drept nici alimentatia nu este cea corespunzatoare.Imi doresc foarte mult sa-mi rezolv aceasta problema. Dati-mi un sfat. Spuneti-mi ce tratament sa urmez.Dati-mi un sfat.
Daca va-ti confruntat si dumneavoastra vreodata cu aceasta problema, spuneti-mi ce sa fac.Cum sa procedez.
Va multumesc pentru intelegere.
3 comentarii
0
27-08-2009, ora 08:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati un medic homeopat la un medic cu experienta. Mirosul din gura are cauze profunde care nu pot fi vindecate cu medicamente chimice si depinde de multi factori, printre care si de alimentatie dar nu numai. Sucurile pe care le beti ar trebui evitate complet cat si orice produs cu acizi, conservanti si coloranti. Schimbati-va consecvent si modul de alimentatie cu unul sanatos.
0
27-08-2009, ora 12:40
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Halena sau respiratia urat mirositoare are mai multe cauze:
-alimentatia, in general alimente precum usturoiul sau ceapa, dar care dispare odata cu elimarea alimentelor din organism;
-afectiuni ale stomacului si pt asta trebuie sa consultati un medic gastroenterolog pt investigatii;
-fumatul;
-probleme cu dantura etc.
Tratamentul halenei se prescrie in functie de cauza problemei si pt asta numai un medic va poate ajuta.
Numai bine!
0
31-08-2009, ora 11:16
Cosmin_93
Nu este medic/terapeut
Cosmin_93
Eu am avut probleme cu mirosul gurii din cauza ca aveam giardia...am luat un tratament cu seminte de bostan diminata pe stomacul gol...iar dupa un timp (1 an ) nu imi mai mirosea gura !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •