colica renala... mi s-a spus ca am nisip (si ceva pietrute) la rinichi

10-11-2009
mfm
Nu este medic/terapeut
mfm
Am 38 de ani si in urma cu cateva zile am fost diagnosticata cu "colica renala" mi s-a spus ca am nisip (si ceva pietrute)la rinichi..mi-a prescris urinex si urinal.azi am facut o criza groaznica, , , , incatm-am tras pe jos..ceva de nedescris...mentionez ca beau ceai de codite de cirese cam 2 l pe zi...azi pentru durere am luat o fiola de algocalmin...dupa care au inceput sa-mi amorteasca mainile...nu stiu ce sa fac, , , sant inspaimantat daca imi apar iar crizele ce calmant sa iau...e normal dupa algocalmin sa-mi amorteasca mainile...?..am uitat sa va spun ca in urma cu cateva zile am fost la urgenta unde mi-au administrat algocalmin injectabil in vena...si am avut aceeas stare de amorteala..si cei de acolo mi-au spus ca e normal..va multumesc
4 comentarii
0
10-11-2009, ora 20:00
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
NU TE SPERIIA O SA ITI TREACA PUNE O STICLA CU APA CALDA E F BUN SI SCOBUTIL SI PAPAVERINA EU AM 2 3 CRIZE PE AN SI CEAI DE MATASE DE PORUMB APA CAT MAI MULTA DACA MAI DORESTI SA INTREBI CEVA INDRAZNESTE SUNT DURERI GROAZNICE DAR O SA TREACA
0
10-11-2009, ora 20:13
mfm
Nu este medic/terapeut
mfm
dar ce sa fac cu algocalminul...?
0
10-11-2009, ora 22:08
gabi_pitica
Nu este medic/terapeut
gabi_pitica
il iei in caz canu mai suporti durereasunt dureri suportaile daca poti sa le suporti
0
11-11-2009, ora 11:27
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
puteţi lua altceva în afară de algocalmin dacă nu îÅ‚ suportaţi. în general e bun un spasmolitic cum ar fi no-spa, dar nu are efect rapid. e posibil să fiţi mai sensibil la algocalmin (eu după ce iau am o senzaţie ciudată de intensificare a simţului mirosului)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum pot fi eliminate pietrele la rinichi
  • Schimbările climatice vor influența incidența cazurilor diagnosticate de pietre la rinichi
  •