copilul refuza medicamentele

15-02-2008
ssorin72
Nu este medic/terapeut
ssorin72
am un copil de 2 ani si 2 luni care refuza unele medicamente printre care si Eurespal. intradevar gustul e ciudat. ce alt medicament ar putea sa substituie
4 comentarii
0
22-03-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna ziua, si eu am un baietel de 1 an si 9 luni, care nu vrea sa ia siropele cand trebuie, dar eu ii dau cu seringa direct in gurita si astfel le ia, mai greu, pt ca tot nu vrea, dar decat cu lingurita e mult mai usor.In loc de eurespal eu va recomand tot pt tuse, siropul PROSPAN care am auzit de la multa lume ca e f bun, dar nu se da gratuit pe reteta, trebuie sa il cumparati, sau STODAL eu mai folosesc la copilasul meu, e un sirop homeopat cu gust placut, tot pt tuse, care de asemenea e eficient. Multa sanatate mai ales la copilas!!
0
22-03-2008, ora 00:00
ssorin72
Nu este medic/terapeut
ssorin72
multumesc. stodal este slab(cel putin pt al meu copil) o sa caut acest prospan. inca odata multumesc. oricum am descoperit rinatiol si pare a fi bun
0
22-03-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
incercati prospan, pt ca e natural, e f bun din cate am auzit de la multe persoane cu copii mici, numai ca cam scump, cam 30 lei.
0
25-03-2008, ora 00:00
ssorin72
Nu este medic/terapeut
ssorin72
am sa-l incerc
30 lei chiar nu reprezinta un efort
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul