recuperare dupa operatie | Forumul Medical ROmedic

recuperare dupa operatie

15-03-2012
STEFANIA-ALINA
Nu este medic/terapeut
STEFANIA-ALINA
buna ziua, am si eu o intrebare, akum 4 luni mama mea a fost operata la sold pt o proteza, operatia a decurs bine, dar avem o nelamurire, nu stim kum sa se intoarca pe burta si pe soldul operat, multumesc mult
4 comentarii
0
11-07-2012, ora 17:30
STEFANIA-ALINA
Nu este medic/terapeut
STEFANIA-ALINA
buna ziua, am si eu o intrebare mama mea a fost operata anul tecut la sold, are o proteza totala cu un suport de os.Acum acuza dureri la nivelul locului unde se fac injectii in fund, as vrea sa stiu daka acel implant se poate rupe sau deplasa.Mentoinez k a urcat si coborat scarile de cateva ori stand la etajul 10, deoarece nu ne merge liftul, va multumesc mult
0
11-07-2012, ora 18:37
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
daca apar dureri in zona operata, mai ales daca se asocieaza cu instabilitate trebuie sa va duceti la un consult ortopedic si radiografie de control.
0
11-07-2012, ora 18:43
STEFANIA-ALINA
Nu este medic/terapeut
STEFANIA-ALINA
nu o doare operatia eu nu stiu unde este pus acel suport de os, o doare doar partea din spate si nu mai poate sa mai mearga
0
11-07-2012, ora 18:47
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
orice durere aparuta dupa o protetizare de sold, care era urmata de o recuperare normala si pacienta a fost fara dureri in aceasta perioada, este suspecta. poate avea multe origini, de la cele mai banale pana la cele mai neplacute. un medic ortoped trebuie sa-l examineze sa studieze radiografiile de control si sa decida daca durerea provine de la proteza (fractura, dislocare etc) sau are alte origine (hernie de disc, infectie etc)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • OperaÈ›ia nu se închide - ghidul pacientului operat
  • Un nou scor prezice cu acurateÈ›e riscul de insuficiență hepatică postoperatorie
  • Umflătură după operaÈ›ie (umflăturile postoperatorii)
  • Un simplu test ocular poate identifica pacienÈ›ii la risc de disfuncÈ›ii cognitive postoperator
  •