recuperare dupa operatia de hernie inghinala

24-09-2008
JOANILA
Nu este medic/terapeut
JOANILA
Sotul meu a fost operat in luna februarie a acestuia an de apendice si diverticul Merkel. In urma cu doua saptamani a inceput sa aiba dureri in zona in care a fost operat si a fost diagnosticat cu hernie in aceiasi zona in care a fost operat ca urmare a unui efort fizic ( asa am fost informati de catre medic ). Din cate stiu eu, el in acest interval de timp, de la operatia trecuta si pana in prezent, nu a facut efort fizic care sa duca la producerea acestei hernii. Dar cine stie mai bine el.
Acum este operat de trei zile de hernie si vreau sa stiu cum trebuie sa se procedeze cu recuperare, avand in vedere ca intrun interval de timp atat de scurt a suferit aceste interventii chirurgicale.
Am uitat sa mentionez ca sotul meu este o persoana mai activa, inainte de prima interventie practica orientarea sportiva ( alerga ) si gimnastica, iar pentru el faptul ca acum i s-a spus ca nu mai are voie sa faca efort, i se pare o tragedie.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul