recuperare dupa operatia de apendicita | Forumul Medical ROmedic

recuperare dupa operatia de apendicita

09-03-2007
raluca
Nu este medic/terapeut
raluca
Va rog sa-mi spuneti, cat timp dureaza recuperarea dupa operatia de apendicita, daca trebuie tinut un anume regim alimentar si dupa cat timp pot relua mersul pe bicicleta.Sant operata de 10 zile.Va multumesc.
2 comentarii
0
18-04-2007, ora 00:00
Cornel.Susu
Identitate neconfirmată
Cornel.Susu
In prinicpiu 2 sapt pentru a se vindeca plaga tegumentara.
Regimul implica evitarea alimentelor grelel:fasole, varza, mazare o perioada de o luna!Si nu uitati sa beti multe lichide !
0
13-12-2009, ora 16:44
englezu23
Nu este medic/terapeut
englezu23
Buna ziua. Am fost operat in cu 3 luni in urma de apendicita. acum cateva zile am baut 1litru de cola si am fumat cateva tigari... la vreo jumatate de ora dupa mia venit greata si mi s-a umflat timp de 1 secunda sub zona operata si mi-a fost rau pe moment exact ca inainte sa fiu operat. nu am absolut nici o durere, dar sunt foarte foarte fricos. am chemat salvarea in seara aceea dar nu m-am dus la spital pt ca nu ma doarea nimic, si doamna de pe ambulanta dadea din umeri. sa fi fost de la suc? acum mananc numai iaurduri si ceaiuri de frica... oare nu s-a vindecat complet matul ala? Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu cateva informatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •