reconstructie nerv

20-08-2009
fox6200
Nu este medic/terapeut
fox6200
buna ziua.in august anul trecut m-am operat de necroza aseptica cap femural, mi s-a implantat artroplastie de sold.post operatoriu am ramas cu pareza SPE drept.si paralizie SPI drept.de atunci si pana in prezent am urmat tratamente pe baza de medicamente, gimnastica recuperatorie, tratamente la sanatoriul de recuperare EFORIE NORD.ceva semne bune se vad dar pe varful si calcaiul piciorului nu pot sta absolut deloc.La clinica MEDICLASS din bucuresti am facut electromiogrfie(la indicatia medicilor).va scriu rezultatele si va rog astept o parere sincera daca mai pot recupera nervii sau daca e posibila operatie fiindca am inteles ca unul din nervi ar fi intrerupt. iar celalalt alungit.medicii spun ca de la departatoarele din timpul operatiei.(elongatie).REZULTATE :SPI dr.-alternare marcata a vitezelor de conducere.cu amplitudini f.scazute ala CMAPSNAP SPI dr.-inexcitabil electric distalproximal EMG tibial anterior dr.-lez.neurogena severa EMG gastrocnemian lateral drf-leziune neurogena f.severa Leziune severa de nervi SPE SPI (mai accentuata la acesta din urma). Acestea sunt rezultatele EMG.Am si valorile dar nu le-am mai scris.Va rog din suflet indrumati-ma, ajutati-ma.Mentionez ca sunt din galati.A si mai am un diagnostic legat de aceasta:SD ALGONEURODISTROFIC GLEZNA DREAPTA ST.2.Va multumesc anticipat si va doresc o zi buna!
1 comentarii
0
20-08-2009, ora 15:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati si un medic homeopat cu experienta. Exista remedii homeopate care pot ajuta enorm la astfel de probleme.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul