reactii adverse la pilula de dupa

08-03-2015
maxi.mel
Nu este medic/terapeut
maxi.mel
Buna seara!As avea nevoie de un raspuns pentru o problema legata de pilula de dupa. Pe data de 15 februarie am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu iar prezervativul a iesit de pe penis, ramanand in mine. dar in momentul ejacularii penisul nu era in mine. Evident dupa ce am observat ca prezervativul a iesit, m-am panicat si mi-am procurat pilula de dupa. In plus, cea mai fertila zi a fost fix pe 15. Pe data de 3 martie ar fi trebuit sa intru normal la menstruatie, dar pe data de 24 februarie am avut o sangerare. Nu stiu daca a fost menstruatia deoarece, normal am dureri foarte mari iar de data aceasta nu am avut si nici nu am avut un flux abundent ca deobicei. Aceasta sangerare a trecut dupa 4 zile, aparand din nou pe 5 martie, fiind la fel ca cea de dinainte. Cu o zi inainte facusem un test de sarcina care mi-a indicat raspunsul negativ. Totusi inca imi este teama sa nu fiu insarcina iar aceste sangerare ma pune pe ganduri. Credeti ca sunt insarcinata?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •