reactii adverse klion-d 100

22-05-2010
Mara27
Nu este medic/terapeut
Mara27
Buna seara, am inceput un tratament cu klion-d 100 iar dupa 2 zile am inceput sa am sangerari (nu abundente) care au persistat 3 zile dupa care an intrerupt tratamentul.
Care ar fi cauza? Nu am gasit pe net nimic asemanator. Eu sunt SINGURA cu astfel de simptome??
4 comentarii
0
19-01-2011, ora 00:46
lalasita
Nu este medic/terapeut
lalasita
buna ziua, am vazut ca ati folosit ovule Klion, am si eu o intrebare, dupa ce il introduc in vagin timp de 10 15 minute am o mancarime groaznica, este normal sau oare am eu alergie la unul din componentele acestuia? va multumesc anticipat!
0
26-07-2013, ora 12:13
nastasoiu paula
Nu este medic/terapeut
nastasoiu paula
buna ziua am si eu o intrebare daca iau ovule klion D si am a doua zi o usturime si nu ma pot atinge dupa ce merg la toaleta ar trebuie sa mi fac griji...sa intrerup tratamentul cu ovule klion D?
0
31-07-2013, ora 09:29
Doctor Dan Raica
Identitate neconfirmată
Doctor Dan Raica
Buna ziua!

Clionul este un antibiotic ce se poate administra si pe cale vaginala. Nu are nimic de-a face cu sangerarea vaginala.E posibil sa fie o coincidenta, adminisrarea cu ziua ciclului in care te afli (la ovulatie poate aparea o mica sangerare), fie din cauza infectiei vaginale pentru care ti s-a recomandat Clionul. Du-te mai bine sa te vada ginecologul.

O zi buna!
0
09-02-2019, ora 21:56
eva 2010
Nu este medic/terapeut
eva 2010
Ovulele Klion provoacă sangerari dacă generează o reactia adversă la una din substanțe. Dacă apare acest efect secundar inseamna ca s-a iritat mucoasa vaginala. Tratamentul trebuie întrerupt imediat si se înlocuiesc ovulele. Am văzut că e un efect secundar destul de des intalnit desi producătorul zice ca e o reacție rară.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.