reactie adversa sau vulvita

01-07-2008
cris.d
Nu este medic/terapeut
cris.d
folosesc anticonceptionale de la 13 ani.in prezent am 22 de ani si am incontinuare nevoie de ele nu pt a evita vreo sarcina nedorita ci pt ca in lipsa lor durerile menstruale sunt insuportabile. in primele 2 zile picioarele sunt amortite si orice fel de miscare imi provoaca o durere shi in restul organismului. am incercat la indrumarea medicului meu ginecolg mai multe tipuri de tratamente si mai multe tipuri de anticonceptionale. tin sa mentionez ca pana anul acesta am luat rigevidon. am incercat sa le schimb insa toate celelalte imi provocau reactii adverse.dupa ultimul consult din care nu am inteles prea multe, a fost hotarat sa fac o pauza de 3 luni dupa care sa incep un tratament cu diane35. problema cea mare a aparut astazi. am luat primul comprimat aseara iar in dimineata asta m-am trezit cu toate simptomele initiale caracteristice vulvitei. parca nu pot sa cred ca am facut o alergie de asemenea natura, si mai ales la un asmenea medicament insa nu gasesc nicio alta explicatie. dupa aproximativ 7 ore toate simptomele au disparut. nu am facut nimic iesit din rutina in ultimele zile sa pot da vina pe altceva. as dori un raspuns. nu stiu daca sa continui si cu al 2-lea comprimat sau sa ma duc la un alt control. va multumesc
1 comentarii
0
01-07-2008, ora 00:00
cris.d
Nu este medic/terapeut
cris.d
as dori sa aflu mai multe despre celelalte tipuri de cauze care ar putea provoca asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.