raport de analize medicale

07-11-2009
tamo02
Nu este medic/terapeut
tamo02
Am 32 de ani sex masculin, acum 3 luni am facut, analize de sange si nu mi a iesit rezultate tocmai bune au iesit urmatoarele la biochimie colesterol seric total 253mg/dl, ALT- TGP 122U/l, trigliceride serice 238mg /dl medicul de familie mi a recomandat Silimarina si ceai hepato protector, si dieta fara alcool (nici nu sunt consumator de alcool) dupa 3 luni am refacut analizele mentionez ca mam slabit 12 kg (am avut 112kg) si mi a iesit urmatoarele, HDL Colesterol 51, 66mg/dl LDL Colesterol 206, 4, antigen Hbs negativ, anticorpi HCV negativ, GPT(ALAT) 59, 50U/l, GOT(ASAT) 22, 80 U/l colesterol total 297, 00 mg /dl, fosfataza alcalina84, 50U/l si am facut si echograf abdominala unde totul a iesit bine va rog sa mi spuneti ce sa fac in continuare ? ce recomandati? daca am vreo boala? cu multa stima
3 comentarii
0
08-11-2009, ora 14:14
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Ultimele analize de ficat sint bune.HBS, HCV negative inseamna ca NU ai hepatite b sau c.Problema ta e colesterolul mare.Ca ai slabit nu e relevant, colesterolul parca e si mai mare.Deci redu grasimile si dulciurile din alimentatie.Si fa cit mai multa miscare ca sa "arZi" grasimile din organism
0
08-11-2009, ora 16:44
tamo02
Nu este medic/terapeut
tamo02
mai trebuie sa folosesc Silimarina (sa iau) sau, trebuie ceva altceva, ce imi recomandati? si inca ceva mananc foarte multe lactate(cas de oaie, branza, lapte dulce, si batut ) deci am la fiecare masa lactate e bine asa?
0
08-11-2009, ora 18:00
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
POSIBIL CA LAPTELE, MAI ALES DACA E GRAS, SA CREASCA COLESTEROLUL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •