rana penis

12-05-2007
luckk
Nu este medic/terapeut
luckk
am de aprox. 1 saptamana o rana pe penis mai exact in spatele inelului de la baza cap penis. rana este ca mici taieturi pe piele(crapaturi), iar pielea acolo este mai iritata, rosiatica si umflata. simt si o usturime si la inceput cand a aparut era si o secretie alba. acelasi lucru se intampla si la prietena mea doar ca localizarea e pe interiorul labiilor. nu se ia in discutie igiena pentru ca este ok. va rog frumos ajutor. multumesc
12 comentarii
0
13-05-2007, ora 00:00
nica
Nu este medic/terapeut
nica
si eu am aceleasi simptome mai putin secretia, evident nefiind probleme de igiena, ceea ce este mai rau este ca sotia mea este si insarcinata, ea nu prezinta leziuni doar arsuri si usturimi cu predilectie in timpul actului sexual propriuzis...(nu este cazul unei infidelitati)
0
14-05-2007, ora 00:00
corinutza_rodi
Nu este medic/terapeut
corinutza_rodi
consultati un dermatolog!!!!!!!!!!!!!!!
0
24-05-2007, ora 00:00
antalis
Nu este medic/terapeut
antalis
aceeasi problema am avut-o si noi.am fost la medic care mi-a prelevat probe din colul uterin in care a descoperit niste bacterii si fungi rauvoitoare.Trebui sa incepem tratamentul prescris, impreuna si speram k se va rezolva.Oricum, e neaparata nevoie de culturi micotice, bacteriene, chiar si pt Echerihia.Asta e primul pas.Nu trece de la sine...am sperat si noi degeaba!
Multa bafta!
0
25-08-2007, ora 00:00
babanu
Nu este medic/terapeut
babanu
si eu am patit la fel, fara secretii, piele crepata, uscata, usturimi raman ca niste vergeturi care ar fi motivul ? exclus cazul unei igiene necorespunzatoare pot afla un raspuns ? multumesc anticipat!
0
01-10-2009, ora 15:35
vamanumiti
Nu este medic/terapeut
vamanumiti
am si eu o problema cu sotu meu. iau aparut pe pielea care acopera penisu niste crapaturi sil ustura tare cand urineaza a fost la dermatolog si ia zis ca ar putea fi de la glicemie ridicata
.glicemia nu o are mare. sa dat cu nidoflor si degeaba. ce sa facem
multumesc
0
01-10-2009, ora 21:00
luckk
Nu este medic/terapeut
luckk
referitor la ce am postat in mai 2007.boala respectiva am luat-o de la prietena mea de atunci care era f.f.f. infidela.(am aflat dupa aia :):P.destule).. a trecut cu tratament. e foarte neplacut pentru ca nu pui raul niciodata in fata...cand ai incredere.
0
31-10-2009, ora 21:04
danandrey
Nu este medic/terapeut
danandrey
ok. si care este tratamentu?
0
28-11-2010, ora 23:31
cristian85
Nu este medic/terapeut
cristian85
unde se termina ata pe capul penisului am o umflatura care ma ustura putin am incercat sa am si un act sexual in ziua cand a aparut dimineata dar sa unflat mai tare si ma pisca, au trecut deja 7 ore si sa desumflat dar mai am putin, ce trebuie sa fac cum trece nu as vrea sa merg la doctor pls help
0
30-11-2010, ora 11:00
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
folositi un sapun de la herbagen pt zona intima e pe baza de plante si e foarte bun. Dupa contact obligatoriu se urineaza, apoi se face toaleta locala cu acel sapun sau cu oricare dar atentie la pH-ul sapunului ca unele produc iritatie. Contactul cu persoane pe care nu le cunoasteti sa fie cu prezervativ ca se pot lua multe inclusiv herpesuri genitale de care nu mai scapati niciodata pt ca se trateaza dar recidiveaza si in locuri in cara nu te astepti, credeti.ma ca e tare nasol.
0
30-11-2010, ora 11:04
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
Puteti folosi unguent aciclovir local. Chilotul va fi schimbat in fiecare zi si sa fie de bumbac nu din toate prostiile si atentie sa nu va atingeti de toaletele publice sau de pe la restaurante, hoteluri sau mai stiu eu unde. Mai trimiteti partenera la o secretie vaginala ca nu se stie.fara suparare!
0
30-11-2010, ora 23:58
cristian85
Nu este medic/terapeut
cristian85
multumesc foarte mult problema rezolvta acum sa rezolv 3 cosuri ca sa zic asa d pe ata tot acolo aparute cu o luna si ceva in urma am dat cu alifia triderm doctorita de familie a pescris reteta o data dimineata si o data seara dar nici un efect am sa ma duc cred ca la dermatolog ca nu imi trec sa vad cce zice sau stie cineva ?
0
01-12-2010, ora 09:46
annemary_26
Nu este medic/terapeut
annemary_26
Eu nu inteleg de ce nu te duci la un dermato-veneric?! Nu e bine sa tot amani ca nu se stie ce poate fi.fa.ti curaj, lasa rusinea acasa si du.te ca nu se intampla nimic. Rezolvi o problema dar apare alta...tie ti se pare normal?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •