rana pe uter si ciuperca

01-07-2009
ryta
Nu este medic/terapeut
ryta
buna am si eu o problema si imi fac griji, am 37 de ani am facut un control ginecologic pentru ca nu ma simteam prea bine si me-a gasit o ciuperca si o rana pe uter am facut o lama cu secretie vaginala si rezultatul a fost urmator: secretie vaginala:gradul ||| trichomonas-prezent frecvente filamente si rari spori micotici neisseria-nu s-a gasit si la testul PAPANICOLAOU rezultatul a fost urmator: calitatea frotiului celule din zona de jonctiune prezente x fondul frotiului inflamator x hemoragic x cu mucos x celule inflamatorii x x x hematii x x celule epiteliate normale: celule superficiale x celule intermediare x celule parabazale x celule bazale x celule endocervicale x celule metaplazice x flora: bacili x coco-bacili x celule epiteliale anormale x LSIL-CIN1 x AGC-H x c.endocervicale x va rog sa ma lamureasca cineva daca este grav sau nu
2 comentarii
0
02-07-2009, ora 21:00
Violeta Botescu
Identitate neconfirmată
Violeta Botescu
Tebuie sa mergeti la medicul ginecolog pt tratament, apoi urmati un tratamet homeopat ptr candidoza.Dr Violeta Botescu
0
07-01-2011, ora 23:42
lucretia1
Nu este medic/terapeut
lucretia1
buna seara...va rog sa ma lamuriti si pe mine...acum o luna am fost intr-un bar, am mers la baie, si ca niciodata m-am asezat pe wc...dupa vreo 6, 7 zile mi-a iesit in locul intim un fel de ningeii, imi vine sa ma scarpin..relatii sexuale am avut dar ne-am protejat...si fusese acum vreo 3, 4 luni.am vorbim cu mai multe persoane si au zis ca poate e ciuperca!!!e grav?eu ma spal de 3 ori pe zii si dau cu unguent de galbenele...pot sa scap de problema asta?ce as putea lua...sincer nu vreau sa merg la medic pt ca imi este rusine!!!!va rog ajutati-ma..va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.