raguseala persista la bebe de 2 luni...

15-03-2014
monikutzaaa
Nu este medic/terapeut
monikutzaaa
Buna, am un bebelus de 2 luni care acum 2 saptamani a ragusit.Mi-am dus fetita la pediatru care a internat-o cu diagnosic de laringita, rosu in gat...Dupa o saptamana de tratament cu dextametazon injectabil, paracetamol si bromhexin(ptr ca incepuse o tuse seaca destul de rara) si-a revenit insa cand am ajuns acasa, a doua zi a ragusit din nou.Am dus-o imediat inapoi la spital unde pediatra mi-a zis ca nu are nimic si sa ii fac aerosol cu ser si adrenalina, sa ii dau nurofen si polyvit..Mi-a spus sa mai merg la ea doar daca incepe sa tuseasca, insa de atunci au trecut 5 zile si bebe al meu e tot ragusit dar nu tuseste,.. Ce sa fac? Nu pot sta linistita vazand cat de ragusita e fetita mea, iar la medic nu ma pot duce ptr ca nu tuseste si nu face febra... De azi-noapte a inceput sa manance mai greu si sa vomite, in contextul in care ea nu prea vomita.. Stau intr-un orasel micut si nu exista alt pediatru... ce ma sfatuiti? Pot cumva sa ii fac aerosol cu altceva ca sa ii revina vocea??
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul