raguseala de aproape 2 ani

30-03-2012
priscila
Nu este medic/terapeut
priscila
De aproape 2 ani sunt ragusita. Rareori vocea revine la normal.Am fost la diferiti medici orl, dar nimeni nu mi-a spus care poate fi cauza.Ce as putea face ca sa-mi treaca raguseala? Astept raspuns de la un medic orl daca se poate. Multumesc mult
3 comentarii
0
30-03-2012, ora 15:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pana NU gasesti cauza... nu ai cumn sa stii ce tratezi si ce regim sa tii casa nu revina
incepe cu cautarea cauzelor centrake.. Neurologiece
cu excluderea cauzelor pulmonare la pneumo-ftizio
cu excluderea cauzelor gastrice la gastrologie
0
30-03-2012, ora 17:51
priscila
Nu este medic/terapeut
priscila
am astm bronsic si ulcer duodenal.Este posibila o legatura intre aceste boli si raguseala,
0
30-03-2012, ora 18:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da.
problemele gastrice afecteaza direct prin refluxul gastric... si indirect prin o proasta absorbtie a nutrientilor necesari deregleza integral activitatea normala a celulelor din fiecare organ.
astmul bronsic este rezultatul unei intoxicatii si alergizareva organismuli tot datorita tractului digestiv... care nu tolereaza anumite produse, nu elimina anumite toxine, radicali liberi din organism...
numai dupa ce reusiti sa schimbati radical modul de gandire, de alimentatie si de hidratare. o sa puteti controla acestebprobleme... fara sa mai duca la alte complicatii ce nu pot fi vindecate medicamentos... doar intretinute
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: