radiculita

25-05-2008
MACKANZIE
Nu este medic/terapeut
MACKANZIE
Buna ziua, as vrea daca se poate un raspuns de la un medic.In vara anului 2007 am nascut un baietel si de la nastere am dureri mari de spate.In urma unui efort mai mare m-am procopsit cu o durere in partea stinga la spate in dreptul coastelor.Am fost la med. neurolog de la mine din oras si fara sa imi dea nici o investigatie sa fac mi-a pus diagnosticul de radiculita dupa ce i-am precizat locul dureros.E normal acest lucru? Am urmat tratamentul 10 zile ketorolinj+10zile tralgit.Adoua luna 10zile tador+neoinduxixinj.Atreia luna la fel cu a doua fara prea mari schimbari. Nu mai pot face nici injectii pt am duluri in fese unde mi-a facut inJ. Oradiografie nu pot face de capul meu ca sa vad sigur ce am pt ca am o mamografie facuta in ianuarie in urma unor investigatii facute la sin din care rezulta ca nu am nimic la sin.Ce ma sfatuiti sa fac?AM DURERI GROAZNICE CITEODATA.Nu pot face mare lucru prin casa mereu trebuie sa ma intind si sa dau cu creme antiinflamatoare nest. Acum ma ung cu o alifie cu untul pamintului, tataneasa, galbenele care imi alina durerile momentan.Astept o sugestie sau un raspuns din partea unui medic.Precizez ca am 31 ani, am nascut copilul normal, nu fumez, nu beau, si nu am avut probleme cu spatele pina acum.Daca imi permiteam financiar imi plateam eu un RMN ca am citit ca nu e nociv pt organism si ma duceam in alta loc la alt medic dar nu pot.Va rog ajutati-ma.Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.