raceala la ovare, infectie, sau sarcina..?

18-08-2008
Iza B
Nu este medic/terapeut
Iza B
Buna!
Am o problema care ma nelinisteste mult, va rog ajutati-ma.. Acum o saptamana din cauze unei scaderi a temperaturii intr-un mod suprinzator de rapide, m-am racit. Urmatoarele zile incepuse insa sa am dureri atat in zona rinchilor cat si a ovarelor... Am inceput sa iau Humex si am facut to posibilul sa nu-mi mai fie frig, insa, desi simptomele racelii au trecut (ma refer la frisoane, stranuturi, etc.), durerea in partea de jos persista... am incercat chiar sa pun apa calduta intr-o sticla si s-o tin in zona ovarelor ; pentru moment durerea trecea, dar mai erau momente cand durerea revenea si pot sa zic ca, chiar se transfera dinspre ovare spre rinichi si viceversa. Mi-ar fi frica si de o sarcina nedorita, deoarece in urma cu aprox 8 zile am avut un contact sexual, desi a fost protejat, tot am emotii.. S-a intamplat ca luna trecuta sa-mi intarzie deoarece fusesem la mare si ma racisem putin...
Partea rea e ca coctorul de familie este in concediu, (exact acum cand nevoia e mai mare), iar eu am ramas in pana de idei, in legatura cu ce-as putea sa fac, ce medicamente as putea lua... mi-e frica sa nu am vreo infectie ceva..insa prietena mea si iubitul sunt siguri ca e vorba de-o raceala...
Va rog frumos, recomandati-mi un medicament cv, un tratament naturist, orice, numai sa scap de durerea asta jenanta..
Multumesc anticipat
1 comentarii
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
de ce nu consulti un medic ginecolog?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.